E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak na třídění bioodpadu?

Odpad Životní prostředí Etika Zákony

  •  Organická hmota může tvořit až 40 % vyhozeného odpadu v domácnosti.
  •  Třídění bioodpadu je aktuální při vaření, zahrádkaření, čistění odtokového vodního systému a obecně během úklidu.
  •   Separovaná hmota potom patří do hnědé popelnice nebo obecního kontejneru, posléze do bioplynové stanice či kompostárny.

RADA

Do hnědých sběrných nádob patří například listí, tráva, zbytky ovoce a zeleniny, zemina z květináčů, seno, sláma, ale také kávová sedlina a čajové pytlíky, skořápky od vajec a ořechů.

Třídění bioodpadu doma a legálně

Při práci na zahrádce, ale i v kuchyni průběžně plníme kýble a koše všelijakými zbytky. Třídění bioodpadu usnadňují některé obce, když organizují recyklaci prostřednictvím sběrných dvorů nebo hnědých odvětrávaných popelnic.

Někdo nechává mokrou trávu a piliny shořet, což bývá riskantní. „V otevřeném ohništi lze spalovat jen suché rostlinné materiály neznečištěné chemickými látkami,“ říká zákon o ochraně ovzduší. Místní pravidla pro třídění biologického odpadu vám sdělí odpovědní zaměstnanci obecního nebo městského úřadu.

TIP

Třídění bioodpadu a dalších použitých materiálů popisuje časopis ENERGY GLOBE.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.