E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak správně větrat?

 •  Během topné sezóny nestačí pouze správně topit, stejně důležité je i větrání.
 •  Výměna vzduchu zabraňuje nežádoucí koncentraci CO2.
 •  Větrejte krátce, intenzivně a často - klidně i jednou za dvě hodiny.

Lidé často podceňují správné větrání. Čerstvý vzduch je přitom jedním z hlavních faktorů pohody a kvalitního prostředí v místnosti. V nevětrané obývané místnosti záhy stoupá koncentrace oxidu uhličitého, následkem je pak zvýšená únava a bolesti hlavy. Dvě osoby v běžném nevětraném obýváku vzduch vydýchají zhruba již za hodinu a půl! Větrat je tedy potřeba mnohem častěji, než by se na první pohled mohlo zdát.     

Větrejte minimálně 3x denně

 • Větrejte krátce, ale intenzivně. Ideálně otevřete všechna okna do průvanu
 • V zimních měsících postačí větrat jen pár minut. Vzduch v místnosti se sice ochladí, ale stěny zůstanou teplé. Čerstvý chladný vzduch se pak záhy prohřeje.

Pravidelnost je základ úspěchu

 • Větrejte dřív, než se dostaví pocit “vydýchaného” vzduchu, to už je pozdě
 • Jakmile se v interiéru koncentrace vydechovaného CO2 zvýší, začneme být unavení a někoho může bolet hlava. Vyšší koncentrace oxidu uhličitého ve vzduchu má také negativní vliv na soustředění.  
  RADA

  Pravidelným a intenzivním větráním předcházíte přítomnosti plísní a zvýšené hladiny oxidu uhličitého. Zajistíte tak kvalitnější a zdravější vzduch v celé domácnosti. 

Kde je výměna vzduchu naprosto nutná?

 • Kvalitní větrání vyžaduje kuchyně, koupelna a ložnice.
 • Vydýchaný vzduch v místnosti, kde spíme, výrazně ovlivňuje kvalitu našeho spánku
 • Pokud chcete mít o kvalitě vzduchu ve vaší domácnosti přehled, doporučujeme pořízení elektronického měřiče koncentrace CO2. Jde ale o poměrně drahé zařízení (stojí cca 4000 Kč). 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.