E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Je těžká přestavba kola na elektrokolo?

Jednostopá vozidla Elektřina Emise Investice Kutil

  •  Přestavba kola není finančně náročná, vyžaduje však nemalou časovou investici.
  •  Domácí přestavbu kola na elektrokolo si lze usnadnit pomocí nákupu předpřipravené sady, obsahující všechny potřebné komponenty.

TIP

Přestavba kola na elektrokolo zpříjemní volný čas kutilům, pro které jsou svépomocné domácí práce koníčkem. Pokud preferujete jinou zábavu, třeba brzkou a bezpečnou vyjížďku, získejte hotový stroj za přijatelnou cenu. Na špičkové modely vám zprostředkujeme slevu až 4 000 Kč! Akční katalog obsahuje městské, krosové, trekingové, horské a samozřejmě taky skládací elektrokolo.

Přestavba kola na elektrokolo v 6 částech

I když zvládnete celou akci úplně sami, berte předpřipravené sady součástek jako inspiraci. Přestavba kola na elektrokolo samozřejmě nemá správný návod, ale sestava základních komponent může být například následující:

  1. motor (typicky 36 V / 250 W) + svorkovnice
  2. baterie (běžně přes 400 Wh) + nabíječka (průměrná doba kompletního nabití kolem 4 hodin)
  3. nosič pro uchycení elektrické řídící jednotky + samotný regulátor propojující celý systém
  4. senzor snímající otáčení pedálů
  5. akcelerátor oznamující stav baterie a umožňující vypnutí elektrického pohonu + brzdová páka
  6. propojovací kabely (dobrou vlastností bývá vodotěsnost)
RADA

Přestavba kola na elektrokolo leccos změní. Váš doposud důvěrně známý dopravní prostředek bude možná po přestavbě jinak reagovat na terén i řízení. První vyjížďky berte jako testovací a buďte opatrní. Zkrátka, šťastnou cestu a dávejte na sebe pozor!

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.