E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kolik stojí elektromobil Tesla?

Automobil Elektřina Emise Životní prostředí Rodinný rozpočet
  •  Elektromobil Tesla svým motorem, baterií, výbavou i doplňkovými službami (nabíjení zdarma v síti Tesla Supercharger) předbíhá konkurenční stroje.
  •  Běžného zájemce o průměrné auto ale pravděpodobně odradí vysokou cenou. 
  • Na trhu je ale také i levnější vůz Tesla Model 3. I tak za něj ale zaplatíte jako za běžný vůz vyšší třídy.

Dobíjejte svůj elektromobil za výhodnější ceny s kartou E.ON Drive. Jako registrovaný zákazník budete mít 1 kWh už od 3 korun a v aplikaci E.ON Drive si můžete například prohlédnout historii dobíjení. Navíc vám můžeme postavit dobíječku i u vás doma. Objevujte možnosti elektromobility na E.ON Drive.

Elektromobilu Tesla Model 3 koupíte také v Česku

Výkonem motoru a kapacitou baterie patří mezi velmi kvalitní elektrická auta, ale s kvalitou roste cena. Americký elektromobil Tesla Model S stojí podle oficiálního českého webu firmy přibližně  2 300 000 Kč za nejlevnější provedení vozu. Velký zájem je však o nejnovější automobil střední třídy Tesla Model 3. Jeho výroba a prodej již běží.  Firma také spustila konfigurátor a web pro objednávky vozu v češtině. Ceny auta začínají zhruba na ceně 1 350 000 Kč.  

Elektromobily srovnávejte podle výkonu motorů v kilowattech (kW), kapacity baterií v kilowatthodinách (kWh), hmotnosti strojů a poskytované záruky (na baterie a auto jako takové). Maximální dojezd závisí také na hmotnosti nákladu, doba napájení zase na výkonu nabíječky. Elektromobil Tesla Model S má maximální rychlost 210 km/h a dojezdovou vzdálenost až 400 km. Plné nabití baterie může trvat od 1 hodiny až po více než 20 hodin.