E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kolik stojí elektromobil Tesla?

Automobil Elektřina Emise Životní prostředí Rodinný rozpočet
  •  Elektromobil Tesla svým motorem, baterií, výbavou i doplňkovými službami (nabíjení zdarma v síti Tesla Supercharger) dalece  předbíhá konkurenční stroje.
  •  Běžného zájemce o průměrné auto ale pravděpodobně odradí vysokou cenou. 
  • Na trhu je ale také i levnější vůz Tesla Model 3, jehož cena se pohybuje pod milionem korun.

Využijte možnosti nabíjení elektromobilů za výhodné ceny s naším programem E.ON Drive. Svůj elektromobil můžete dobíjet v neustále rostoucí síti nabíjecích stanic za 3 Kč/kWh! 

Ceny elektromobilu Tesla Model 3 začínají pod milionem korun

Výkonem motoru a kapacitou baterie je několikrát lepší než konkurenční modely, ale s kvalitou roste cena. Americký elektromobil Tesla Model S stojí v přepočtu přibližně  kolem 1 900 000 Kč za nejlevnější provedení vozu. Velký zájem je však o nejnovější automobil střední třídy Tesla Model 3. Jeho výroba a prodej již běží, očekávanou produkci vozů ve vysokém počtu však provázejí drobné problémy. V Česku by se měl tento vůz prodávat zhruba za necelý milion korun.  

Elektromobily srovnávejte podle výkonu motorů v kilowattech (kW), kapacity baterií v kilowatthodinách (kWh), hmotnosti strojů a poskytované záruky (na baterie a auto jako takové). Maximální dojezd závisí také na hmotnosti nákladu, doba napájení zase na výkonu nabíječky. Elektromobil Tesla Model S má maximální rychlost 210 km/h a dojezdovou vzdálenost až 400 km. Plné nabití baterie může trvat od 1 hodiny až po více než 20 hodin.

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.