E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

K čemu je dobrý měřič spotřeby elektrické energie?

  •  Na každém moderním spotřebiči je napsáno, jak náročný bude jeho provoz.
  •  Pokud chcete přesnější údaj, vyzkoušejte měřič spotřeby elektrické energie.

Domácí spotřebiče odebírají množství energie, jejíž výši se často dozvídáme až z faktury na konci účetního období. Pro větší informovanost a průběžný přehled můžeme použít právě měřič spotřeby elektrické energie.

Klasický měřič mívá tvar zásuvkového adaptéru. Na spodní straně bývá umístěna vidlice pro zapojení do standardní zásuvky ve zdi (230 V), na druhé straně najdeme zásuvku pro zapojení měřeného spotřebiče. Po jednoduché instalaci přístroje můžeme upravit nastavení - například naťukáme konkrétní cenu energie, podle ceníku od svého dodavatele elektřiny. A potom už jenom sledujeme hodnoty na displeji.

Měřiče spotřeby elektrické energie mají běžně jednu až dvě zásuvky, pro zapojení jednoho nebo dvou spotřebičů. Ale existují také měřiče, které obsahují více zásuvek, abyste mohli najednou sledovat třeba provozní náklady zapnuté ledničky, pračky, televizoru, počítače i vysavače.

Díky měřičům elektrické energie získáte přehled o své spotřebě, přičemž záleží jen na vás, jestli vyhledáte možná úsporná opatření.

Měřič spotřeby elektrické energie předpovídá finanční výdaje

Domácí měřič spotřeby elektrické energie většinou potřebuje jen minimální údržbu, třeba otřít prach z jeho povrchu. Pozor si dávejte na zařízení, která jsou dostupná v supermarketu. S tímto přístrojem totiž pravděpodobně půjde pouze o orientační měření.

Na displeji přístroje k měření spotřeby elektrické energie můžeme například sledovat:

  • Příkon spotřebiče,
  • spotřebu elektrické energie v kWh za libovolné období,
  • výdaje přímo v korunách (výdaje předpovídá za den, měsíc i rok),
  • dobu, po kterou je spotřebič v chodu,
  • paměť se záznamem maximálního výkonu,
  • provozní napětí a maximální zátěž.

Svoji hodnotu má spotřeba, ale také úspora. S elektřinou od nás můžete za dva roky ušetřit až 11 756 Kč. Podívejte se jak.

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.