E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Pro koho jsou povinné měřiče tepla?

Teplo Rodinný rozpočet Moderní technologie Investice Zákony

  •  Indikátory spotřeby energie musejí být instalované na vnitřním vytápění od 1. ledna 2015.
  •  Plnění všech povinností kontroluje podle zákona č. 406/2000 Sb. (o hospodaření s energií) Státní energetická inspekce.
  •  Pokud pověřený inspektor zjistí, že povinné měřiče tepla chybějí, může majiteli domu udělit pokutu až 200 000 Kč.
  •  Poměrně mírnější postihy hrozí nepodnikajícím fyzickým osobám (100 000 Kč) a taky nájemníkům (50 000 Kč), kteří znemožnili instalaci  přístroje v  bytě.  

RADA

Povinné měřiče tepla seženete v různých provedeních. Mezi nejdražší alternativy patří digitální indikátory, které ovšem měří spotřebu tepla velmi přesně a umožňují dálkový odečet hodnot.

I pro nájemníky jsou povinné měřiče tepla

Částečnou odpovědnost nesou všichni majitelé a obyvatelé bytového domu. Povinné měřiče tepla musí zajistit i vlastník, který tepelnou energii sám vyrábí, nebo nakupuje od dodavatele. Pokud jste „pouze“ nájemníkem bytové jednotky, určitě pusťte odpovědné techniky dovnitř, až přijdou indikátory namontovat. Povinné měřicí přístroje jsou zkrátka dříve nebo později nevyhnutelné.

TIP

V topné sezóně oceníte energeticky účinný a finančně úsporný zdroj tepla, jako například kondenzační plynový kotel. Zprostředkujeme vám slevu na přístroje značky Vaillant!

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.