E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Přehled: Kdo vyrábí tepelná čerpadla?

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Moderní technologie
  •  V tuzemsku dodává na trh tepelná čerpadla hned mnoho společností, patří mezi ně IVT, Panasonic, Nibe, Daikin, Mistubishi nebo Vaillant.

V České republice působí dostatek kvalitních výrobců tepelných čerpadel . Pokud o instalaci tohoto úsporného a ekologického zdroje uvažujete, není nic snazšího, než je oslovit a nechat si zpracovat konkrétní cenovou kalkulaci.

Nezapomínejte na to, že důležité je zohlednit konkrétní podmínky v okolí a možnosti využívání nízkoteplotních zdrojů (energie vzduchu, vody nebo země). Tepelná čerpadla jsou na trh dodávána v různém provedení (vnitřní, venkovní nebo jejich kombinace) a liší se i účinností (velikostí topného faktoru). Zde je základní přehled výrobců tepelných čerpadel. 

1.

Tepelné čerpadlo Vaillant

Společnost Vaillant patří k předním výrobcům tepelných čerpadel a dalších zařízení využívajících obnovitelné zdroje energie. Tepelná čerpadla Vaillant využívají energii vzduchu nebo země a přispívají tak k ekologickému a úspornému vytápění domácností . Společnost Vaillant své produkty pravidelně inovuje a zlepšuje jejich parametry.

2.

Tepelné čerpadlo Mitsubishi

Japonská firma Mitsubishi uvedla na trh několik řad tepelných čerpadel . Patří k nim například řada Power Inverter a Zubadan. Jako jediný výrobce na světě používá speciální úpravu vstřikování chladiva přímo do kompresoru, což zvyšuje výkon tepelných čerpadel.

3.

Tepelné čerpadlo Daikin

Společnost Daikin vyrábí nízkoteplotní i vysokoteplotní tepelná čerpadla, stejně jako zařízení využívající geotermální energii. Tepelná čerpadla je možné použít pro vytápění, chlazení nebo ohřev teplé vody.

4.

Tepelné čerpadlo Nibe

Švédská tepelná čerpadla Nibe patří k nejprodávanějším tepelným čerpadlům na českém trhu. Zařízení slouží k vytápění rodinného domu , ohřevu užitkové vody, ohřevu vody v bazénu, ale také k větrání nebo chlazení.

5.

Tepelné čerpadlo Panasonic

Společnost Panasonic patří mimo jiné i k výrobcům tepelných čerpadel. Například tepelná čerpadla řady Aquarea lze použít nejen k vytápění , ale také k chlazení (jako klimatizaci).

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit náklady na vytápění? Potřebujete poradit, kterou technologii vytápění zvolit, nebo jak získat dotaci na nový kotel? Spoustu užitečných informací o vytápění i dotacích a také zajímavé cenové nabídky najdete na našem specializovaném webu věnovaném tepelné technice