Přehled: Kdo vyrábí tepelná čerpadla? 16

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Moderní technologie

  •  V tuzemsku dodává na trh tepelná čerpadla hned několik společností, patří mezi ně IVT, Panasonic, Nibe, Daikin, Mistubishi nebo Vaillant.

V České republice působí dostatek kvalitních výrobců tepelných čerpadel . Pokud o instalaci tohoto úsporného a ekologického zdroje uvažujete, není nic snazšího, než je oslovit a nechat si zpracovat konkrétní cenovou kalkulaci.

RADA

Nezapomínejte na to, že důležité je zohlednit konkrétní podmínky v okolí a možnosti využívání nízkoteplotních zdrojů (energie vzduchu, vody nebo země). Tepelná čerpadla jsou na trh dodávána v různém provedení (vnitřní, venkovní nebo jejich kombinace) a liší se i účinností (velikostí topného faktoru). Zde je základní přehled výrobců tepelných čerpadel. 

1.

Tepelné čerpadlo Vaillant

Společnost Vaillant patří k předním výrobcům tepelných čerpadel a dalších zařízení využívajících obnovitelné zdroje energie. Tepelná čerpadla Vaillant využívají energii vzduchu nebo země a přispívají tak k ekologickému a úspornému vytápění domácností . Společnost Vaillant své produkty pravidelně inovuje a zlepšuje jejich parametry.

2.

Tepelné čerpadlo Mitsubishi

Japonská firma Mitsubishi uvedla na trh několik řad tepelných čerpadel . Patří k nim například řada Power Inverter a Zubadan. Jako jediný výrobce na světě používá speciální úpravu vstřikování chladiva přímo do kompresoru, což zvyšuje výkon tepelných čerpadel.

3.

Tepelné čerpadlo Daikin

Společnost Daikin vyrábí nízkoteplotní i vysokoteplotní tepelná čerpadla, stejně jako zařízení využívající geotermální energii. Tepelná čerpadla je možné použít pro vytápění, chlazení nebo ohřev teplé vody.

4.

Tepelné čerpadlo Nibe

Švédská tepelná čerpadla Nibe patří k nejprodávanějším tepelným čerpadlům na českém trhu. Zařízení slouží k vytápění rodinného domu , ohřevu užitkové vody, ohřevu vody v bazénu, ale také k větrání nebo chlazení.

5.

Tepelné čerpadlo Panasonic

Společnost Panasonic patří mimo jiné i k výrobcům tepelných čerpadel. Například tepelná čerpadla řady Aquarea lze použít nejen k vytápění , ale také k chlazení (jako klimatizaci).

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

Pomohl vám tento článek?

Mohlo by vás také zajímat

Odborní garanti E.ON Rádce

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat našeho E.ON Rádce, který vám zdarma odpoví.

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.