E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaké výhody má tepelné čerpadlo k bazénu?

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Voda
  •  Tepelné čerpadlo je ideální pro ohřev vody v bazénu.
  •  Tepelné čerpadlo pracuje ekonomicky a ekologicky. Umožňuje tak bazén využívat po většinu roku od jara do podzimu.

Proč ohřívat vodu v bazénu tepelným čerpadlem

Existuje několik možností, jak vodu v bazénu ohřívat. Výkon elektrických přímotopů je stabilní a na rozdíl od solárních panelů není závislý na slunečním záření. Nicméně toto řešení je ekonomicky velmi náročné, pokud uvážíme, že z vloženého 1 kW (kilowattu) elektrické energie získáte 1 kW tepelné energie.

Ohřev vody solárními panely je ekologický a ekonomický, ale nejvíc energie získáváte v létě, kdy lze vodu v bazénu ohřát přirozeně. Tepelné čerpadlo k bazénu představuje šalamounské řešení, protože výkonně, ekonomicky a ekologicky ohřívá vodu a umožňuje tak bazén využívat po většinu roku od jara do podzimu.

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit náklady na vytápění? Potřebujete poradit, kterou technologii vytápění zvolit, nebo jak získat dotaci na nový kotel? Spoustu užitečných informací o vytápění i dotacích a také zajímavé cenové nabídky najdete na našem specializovaném webu věnovaném tepelné technice

Výhody ohřevu bazénové vody tepelným čerpadlem

Přednosti bazénového tepelného čerpadla se nabízejí samy. Protože tepelné čerpadlo získává energii ze svého okolí a vodu ohřívá jenom poměrně málo, pracuje velmi úsporně. Až 80 % tepla vyrobí zdarma. Jinak řečeno, z jedné vložené kWh získáte přibližně 4 kWh energie zadarmo.

Tepelné čerpadlo vybírejte vždycky podle objemu vody v bazénu. Třeba pro bazény o objemu kolem 30 kubíků dostačují tepelná čerpadla s výkonem 5 až 6 kW. Pro bazény o objemu 60 kubíků bude potřeba dvojnásobný výkon. 

Tepelné čerpadlo pro bazén odebírá většinou energii vzduchu. I když je nepříznivé počasí (vítr, zataženo, deštivo), dokáže ze svého okolí načerpat dostatek energie, aby v našich klimatických podmínkách ohřálo vodu v bazénu třeba na příjemných 30 °C. Koupání v bazénu tak prodlužuje až na 7 měsíců v roce.