Jaké výhody má tepelné čerpadlo k bazénu? 10

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Voda

  •  Ohřev vody v bazénu je ideální skrze tepelné čerpadlo.
  •  Tepelné čerpadlo funguje výkonně, ekonomicky a ekologicky. Umožňuje tak bazén využívat po většinu roku od jara do podzimu.

Proč ohřívat vodu v bazénu tepelným čerpadlem

Existuje několik možností, jak vodu v bazénu ohřívat. Výkon elektrických přímotopů je stabilní a na rozdíl od solárních panelů není závislý na slunečním záření. Nicméně toto řešení je ekonomicky velmi náročné, pokud uvážíme, že z vloženého 1 kW (kilowattu) elektrické energie získáte 1 kW tepelné energie.

Ohřev vody solárními panely je ekologický a ekonomický, ale nejvíc energie získáváte v létě, kdy lze vodu v bazénu ohřát přirozeně. Tepelné čerpadlo k bazénu představuje šalamounské řešení, protože výkonně, ekonomicky a ekologicky ohřívá vodu a umožňuje tak bazén využívat po většinu roku od jara do podzimu.

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

Výhody ohřevu bazénové vody tepelným čerpadlem

Přednosti bazénového tepelného čerpadla se nabízejí samy. Protože tepelné čerpadlo získává energii ze svého okolí a vodu ohřívá jenom poměrně málo, pracuje velmi úsporně. Až 80 % tepla vyrobí zdarma. Jinak řečeno, z jedné vložené kWh získáte přibližně 4 kWh energie zadarmo.

RADA

Tepelné čerpadlo vybírejte vždycky podle objemu vody v bazénu. Třeba pro bazény o objemu kolem 30 kubíků dostačují tepelná čerpadla s výkonem 5 až 6 kW. Pro bazény o objemu 60 kubíků bude potřeba dvojnásobný výkon. 

Tepelné čerpadlo pro bazén odebírá většinou energii vzduchu. I když je nepříznivé počasí (vítr, zataženo, deštivo), dokáže ze svého okolí načerpat dostatek energie, aby v našich klimatických podmínkách ohřálo vodu v bazénu třeba na příjemných 30 °C. Koupání v bazénu tak prodlužuje až na 7 měsíců v roce.

Pomohl vám tento článek?

Mohlo by vás také zajímat

Odborní garanti E.ON Rádce

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat našeho E.ON Rádce, který vám zdarma odpoví.

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.