E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jaké výhody má tepelné čerpadlo k bazénu?

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Voda

  •  Ohřev vody v bazénu je ideální skrze tepelné čerpadlo.
  •  Tepelné čerpadlo funguje výkonně, ekonomicky a ekologicky. Umožňuje tak bazén využívat po většinu roku od jara do podzimu.

Proč ohřívat vodu v bazénu tepelným čerpadlem

Existuje několik možností, jak vodu v bazénu ohřívat. Výkon elektrických přímotopů je stabilní a na rozdíl od solárních panelů není závislý na slunečním záření. Nicméně toto řešení je ekonomicky velmi náročné, pokud uvážíme, že z vloženého 1 kW (kilowattu) elektrické energie získáte 1 kW tepelné energie.

Ohřev vody solárními panely je ekologický a ekonomický, ale nejvíc energie získáváte v létě, kdy lze vodu v bazénu ohřát přirozeně. Tepelné čerpadlo k bazénu představuje šalamounské řešení, protože výkonně, ekonomicky a ekologicky ohřívá vodu a umožňuje tak bazén využívat po většinu roku od jara do podzimu.

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit na vytápění? Nemáte našetřený dostatečně velký obnos na pořízení tepelného čerpadla? Společnost E.ON vám zprostředkuje nákup kvalitních a účinných tepelných čerpadel Vaillant na splátky s jedinečnou slevou. Spočítejte si výši splátek a prohlédněte si detail nabídky.

Výhody ohřevu bazénové vody tepelným čerpadlem

Přednosti bazénového tepelného čerpadla se nabízejí samy. Protože tepelné čerpadlo získává energii ze svého okolí a vodu ohřívá jenom poměrně málo, pracuje velmi úsporně. Až 80 % tepla vyrobí zdarma. Jinak řečeno, z jedné vložené kWh získáte přibližně 4 kWh energie zadarmo.

RADA

Tepelné čerpadlo vybírejte vždycky podle objemu vody v bazénu. Třeba pro bazény o objemu kolem 30 kubíků dostačují tepelná čerpadla s výkonem 5 až 6 kW. Pro bazény o objemu 60 kubíků bude potřeba dvojnásobný výkon. 

Tepelné čerpadlo pro bazén odebírá většinou energii vzduchu. I když je nepříznivé počasí (vítr, zataženo, deštivo), dokáže ze svého okolí načerpat dostatek energie, aby v našich klimatických podmínkách ohřálo vodu v bazénu třeba na příjemných 30 °C. Koupání v bazénu tak prodlužuje až na 7 měsíců v roce.

Zajímá vás, jak najít vhodné a cenově dostupné topení? Zkuste náš specializovaný web věnovaný vytápění a ušetřete za tepelné čerpadlo s E.ON.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.