Kolik stojí pelety a kdy je dobré je kupovat

  1. Vytápění peletami vychází ve srovnání s elektřinou nebo zemním plynem levněji.
  2. Tuna pelet se prodává za zhruba 13 tisíc korun.
  3. Kotle na pelety díky nízkým nákladům na vytápění instalují nejen domácnosti, ale také firmy.

Proč je to důležité

Dřevní pelety jsou ekologické palivo, jejich cena je klíčová pro ekonomiku vytápění kotli na biomasu. Podobně jako u dalších paliv i ceny pelet rostou. Zatímco před pár lety stála tuna dřevních pelet přibližně 5 tisíc korun, letos je to více než dvakrát více. Za jednu tunu kvalitních pelet zaplatíte cca 13 tisíc korun.

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Poptávka po peletách roste

Vytápění biomasou je ve srovnání s náklady na zemní plyn nebo elektřinu dlouhodobě levnější. Kotle na pelety si pořizují nejen domácnosti, ale stále častěji také firmy. Rodinám se investice do peletového kotle vrátí většinou za 5 let, firmám často ještě dříve.

Nízké náklady na vytápění ale nejsou jediným důvodem, proč se domácnosti i firmy pro ekologické kotle rozhodují. Na rozdíl od kotlů na uhlí vypouštějí ty na pelety do ovzduší nesrovnatelně méně emisí. I proto pořízení kotle na pelety podporují takzvané kotlíkové dotace Nová zelená úsporám

Výroba pelet přirozeně kopíruje situaci ve dřevozpracujícím průmyslu. Čím více pilin vzniká, tím více pelet se může vyrobit za nižší cenu. Tempo ale udává i poptávka, která rok od roku roste společně s tím, jak stále více domácností i firem peletami vytápí. Během let 2021 a 2022 ceny pelet vzrostly s tím, jak rostou ceny elektřiny, plynu i dalších paliv. 

Mohlo by vás také zajímat:

Co je to zelená elektřina
Zelená elektřina pochází z obnovitelných zdrojů energie.
Víc najdete tady
Jak funguje odběr zelené elektřiny
Elektřina je jen jedna a ve vašich zásuvkách se při odebírání zelené elektřiny nic nemění.
Víc najdete tady
Jak moc obnovitelné zdroje prodraží elektřinu
V každé kilowatthodině elektřiny automaticky platíte příspěvek na podporu obnovitelných zdrojů energie.
Víc najdete tady