Jaké výhody má podlahové vytápění

 1. Podlahové vytápění zajišťuje pohodlí v interiéru a komfort příjemně teplé podlahy.
 2. K dispozici na trhu je hned několik systémů podlahového vytápění - elektrické, teplovodní a konvekční.
 3. Podlahové topení může posloužit k přitápění nebo celkovému vytápění domu nebo bytu. Často se pořizuje pouze do vybraných místností, jako je třeba koupelna.

Proč je to důležité

Podlahové vytápění je pohodlným řešením v případě, že nechcete design interiéru narušovat žádnými radiátory. Poslouží vám jak k přitápění tak celkovému vytápění vašeho domu nebo bytu. Výhodou je komfort příjemně teplé podlahy. Existuje několik systémů podlahového vytápění a nejjednodušší výběr budete mít pokud stavíte novostavbu, kde s instalací tohoto systému počítáte již od začátku. 

Budeme vaším spolehlivým dodavatelem

Jsme tu pro všechny, kdo chtějí mít jistotu spolehlivé dodávky elektřiny a plynu. S přechodem k nám vám pomůžeme a zařídíme i veškerou potřebnou administrativu. Tak pojďme na to! 

Co je dobré vědět

 • Podlahové topení je nízkoteplotní systém vyžadující nízkou teplotu otopné vody. Je proto ideální v kombinaci s kondenzačním kotlem nebo tepelným čerpadlem.
 • Aby se vám podlahové topení ve vašem bytě či domě vyplatilo, roční spotřeba tepla na vytápění by neměla být vyšší než 70 až 80 kWh/m2.
 • Velkou výhodou tohoto způsobu vytápění je rovnoměrné šíření tepla a při správném používání také příjemný pocit z vyhřátého interiéru.
 • Výhodou může být úspora energie a výdajů za topení

Typy podlahového vytápění

Podle způsobu, jakým je teplo předáváno, rozdělujeme podlahové vytápění na sálavé a konvenční. Do kategorie sálavých řadíme teplovodní a elektrické systémy a do konvenčních patří ty teplovzdušné.

 • Teplovodní podlahové vytápění – jedná se systém trubek s otopnou vodou zabudovaný v podlaze. Zda bude toto vytápění přímotopné nebo akumulační rozhodne tloušťka betonové vrstvy, v níž jsou topné prvky zabudovány. V případě přímotopného podlahového vytápění kryje topnou část jen malá vrstva betonu. Pokud je topná část pokryta velkou vrstvou betonu, teplo se do ní akumuluje a hovoříme o akumulačním podlahovém vytápění.
 • Elektrické podlahové vytápění – je velmi podobné teplovodnímu, s tím rozdílem, že v podlaze netopí voda, ale elektrické odporové kabely. Oproti vodním systémům je elektrické podlahové vytápění levnější, jeho provoz však může být mírně dražší. Také elektrické podlahové vytápění může být instalováno do větší vrstvy betonu, čímž zajistíte lepší akumulaci tepla. 

Výhody podlahového topení

 • Rovnoměrné rozložení tepla. 
 • Estetický a prostorově minimalistický design. 
 • Snížení nákladů na vytápění. 
 • Podlahové vytápění dobře spolupracuje s tepelným čerpadlem.

Mohlo by vás také zajímat:

Co je pasivní dům
Pasivní dům je stavba, která splňuje přísná kritéria energetických úspor při provozu domu.
Víc najdete tady
Jak zabránit vzlínání vlhkosti do stěn domu
Vlhkost se nejčastěji týká starých domů, může se ale objevit i u novostaveb.
Víc najdete tady
Co je dobré vědět před výměnou oken
Výměně oken předchází zásadní rozhodnutí, a to, z jakého materiálu budou okna vyrobena. Nabízí se plast, dřevo nebo hliník.
Víc najdete tady