Plynový 
kondenzační kotel

Pořiďte si nový plynový kondenzační kotel
včetně servisu a prodloužené záruky

Plynový kondenzační kotel je jednoduchým a ekologickým způsobem, jak váš domov okamžitě a pohodlně vyhřát. Abyste se nespálili, vybereme vám ho na míru. Navíc vám dáme dlouhou záruku - celých 7 let.

Kotel se zárukou 7 let

Mám zájem

Výhody plynového kotle od E.ONu

Užijte si 7 let záruky

Když budete svému kotli dopřávat pravidelné roční prohlídky, záruka na něj bude 7 let. Se službou E.ON Servis kotlů nebo tarifem Komplet plyn se o pravidelné kontroly postaráme za vás. Navíc od nás dostanete 100 dní dodávky plynu zdarma. 

Splácejte postupně

Na plynový kotel už nemusíte roky šetřit, u nás si ho můžete pořídit i na splátky. Stačí, když předem zaplatíte polovinu ceny s instalací a zbytek vám rozdělíme do pravidelných splátek na dobu 5 let bez navýšení.

S námi to zvládnete

Vyplňte prosím náš formulář. Potom si zavoláme a domluvíme návštěvu, abychom připravili řešení opravdu na míru. Když se na všem domluvíme, přijde na řadu odborná instalace kotle, kterou taky zajistíme.

Výherce soutěže E.ON Kotel zdarma

Kotel včetně instalace už od 592 Kč měsíčně

Nevěříte? Máme pro vás modelový příklad.

Modelový příklad

Pořizovací cena

71 040 Kč (vč. instalace)


Zálohová faktura

35 520 Kč

Měsíční splátka po dobu 60 měsíců

592 Kč

Mám zájem

Dostanete plyn na 100 dní zdarma

Neplatit 100 dní za dodávku plynu? To jde? K vašemu novému plynovému kotli, který si od nás pořídíte, vám dáme slevu až 6 126 Kč. Tato částka přibližně odpovídá ceně za 100 dní dodávky zemního plynu při modelové roční spotřebě 12 MWh. Slevu uvidíte v nejbližší faktuře za plyn, a to do výše fakturované ceny za dodávku. Pokud tímto způsobem část slevy nevypořádáme, odečteme její zbývající část z následující faktury za plyn. O podmínkách produktu Komplet plyn píšeme víc na www.eon.cz/komplet-plyn.


Jaké jsou podmínky slevy?

 • Uzavřete-li nebo již máte uzavřenou smlouvu o sdružených službách dodávky zemního plynu na produkt Komplet plyn.
 • V období od 10.5. 2022 do 31. 12. 2022 s námi uzavřete smlouvu o dílo na dodávku a instalaci plynového kondenzačního kotle.
 • Slevu můžeme odečíst jen z prvních dvou faktur, které po sobě následují.
 • Maximální výše slevy je 6 126 Kč.
 • Sleva platí jen pro prvních 100 zákazníků, kteří splní všechny podmínky pro její získání.

Parametry plynového kondenzačního kotle

 • Energetická třída A
 • Modulovaný výkon 3,5 - 24 kW
 • Třícestný ventil
 • Nerezový tepelný výměník
 • Digitální ovládací panel
 • Řízení teploty topného okruhu
 • Zabudovaná ekvitermní regulace – volitelné venkovní čidlo

Články

Jak často má probíhat kontrola plynových kotlů?

Kontrolu plynového kotle je dobré provádět jednou ročně. V případě firem to může být i častěji.
Celý článek

Jak funguje plynový kondenzační kotel se zásobníkem?

Kondenzační kotel vyrábí tepelnou energii spalováním zemního plynu a zkapalňováním horké páry.  
Celý článek

Dokumenty

Chceme, abyste vždycky měli jasno v tom, co podepisujete.

Co vás často zajímá

Do slosování pro příslušný soutěžní měsíc bude zařazen každý zákazník (fyzická osoba), který v rozhodném období splní všechny níže uvedené podmínky:

 • uzavře s E.ON smlouvu o dílo na nový E.ON Kotel*;
 • na instalaci E.ON Kotle* nebudou čerpány tzv. Kotlíkové dotace;
 • bude mít v rozhodném období uzavřenou s E.ON platnou a účinnou smlouvu, na jejímž základě E.ON zákazníkovi zajišťuje pravidelné roční kontroly plynového zařízení („E.ON Servis kotlů“ nebo „Komplet plyn“).

*Tj. plynový kondenzační kotel značky Westen. Na ostatní značky kotlů se tato soutěž nevztahuje.


Záleží na prostoru, ve kterém bude plynový kotel instalovaný. Vždy je třeba zajistit dostatečný přísun čerstvého vzduchu nutný pro spalování v kotli. Pokud není vhodné, aby kotel nasával vzduch pro spalování z místnosti, existují kotle v provedení turbo, které nasávají vzduch pro spalování zvenku. U plynových kondenzačních kotlů lze čerstvý vzduch přisávat stávající spalinovou cestou. V případě tohoto provedení je nutné vyvložkovat komín. Konkrétní podmínky upravuje norma ČSN 73 4201.
V případě použití klasického kotle uniká při spalování až 11 % tepelné energie do atmosféry. Kondenzační kotel ji dokáže využít. Horké spaliny prochází speciálním tepelným výměníkem, ve kterém předávají kondenzační teplo otopné vodě. S novým plynovým kondenzačním kotlem s širokou modulací výkonu a s inteligentní regulací podle venkovní teploty tak můžete ušetřit až 30 % vašich současných nákladů za plyn.

Kombinace kotle a zásobníku: Teplá voda se akumuluje v zásobníku, i když není momentálně zapotřebí. Výhodou je, že voda je okamžitě k dispozici a lze ji odebírat i v několika odběrných místech současně. Teplota vody je prakticky konstantní. Na druhou stranu vznikají pohotovostní ztráty v důsledku odchodu tepla do okolního prostředí. Obecně je vhodný do rodinných domů s třemi a více členy domácnosti.

Průtokový princip: Potřebné množství teplé vody je ohříváno průtokem teprve tehdy, když ho skutečně potřebujeme. Energie se spotřebovává jen, když dojde k odběru teplé vody. Neexistuje zásoba teplé vody, takže nevznikají ani pohotovostní ztráty. Nevýhodou je, že musíme chvíli čekat, než se spustí kotel a ohřeje vodu, která k nám doputuje potrubím. Řešením je nucená cirkulace, která ale zvýší investici a navíc spotřebu elektřiny nutné na její pohon. Vzhledem k menšímu nároku na prostor se tyto typy většinou používají v bytech.

Systém s připojenou cirkulací: Teplá voda cirkuluje v potrubí a při otevření kohoutku je k dispozici okamžitě. Nevýhodou je zvýšení nákladů na ohřev vody a provoz cirkulačního čerpadla.

Systém bez připojené cirkulace: Při otevření kohoutku teplé vody musí z potrubí nejdřív vytéct vlažná nebo studená voda.

Vhodným řešením může být i instalace plynového kotle s integrovaným zásobníkem vody o standardním objemu 20 až 40 l, který kombinuje dvě předchozí varianty. Tím získáte výhody obou. Takové zařízení ale bývá o dost větší a jeho pořizovací cena vyšší. 

Ano, zařídíme kompletní výměnu topného zdroje na klíč včetně výměny vložky stávajícího odkouření.

Pokud topíte plynovým kotlem jako sekundárním zdrojem a váš primární topný zdroj je kotel na pevná paliva – tedy na uhlí nebo dřevo – 1. nebo 2. emisní třídy s ručním přikládáním, splňujete jednu z podmínek kotlíkové dotace. Další podmínky jsou:

 • jste fyzická osoba, 
 • jste majitelem rodinného domu, 
 • zatím jste nečerpal dotaci na kotel, 
 • dům je v katastru určený pro bydlení a má maximálně 3 bytové jednotky.
K novému plynovému kondenzačnímu kotli vám nabídneme tarif Komplet plyn, který je nejen výhodný, ale i praktický. V ceně tarifu jsou zahrnuty i každoroční kontroly kotle a spalinových cest. Na kontrolu vás vždycky sami upozorníme a dohodneme spolu termín, který se vám bude hodit.
Zemní plyn obsahuje nejméně škodlivin ze všech fosilních zdrojů energie. Zvláště efektivně ho můžete využít v kombinaci s rozměrově úsporným plynovým kondenzačním kotlem. V tomto případě využijete i teplo ze spalin.
Spaliny u plynového kondenzačního kotle jsou natolik chladné, že by nevytvořily dostatečný tah a navíc kondenzují na stěnách komínu. Proto je důležité, aby byla komínová cesta odolná vůči kondenzátu. Pro kondenzační kotle jsou vhodné speciální systémy odvodu spalin, které většinou bývají z plastu nebo z nerezu. Pokud má komínová šachta dostatečné rozměry, je možné je bez problémů připojit i do stávajícího komínu.
S novým plynovým kondenzačním kotlem pro vytápění na plyn s širokou modulací výkonu a s inteligentní regulací podle venkovní teploty můžete ušetřit oproti staršímu standardnímu plynovému kotli až 30 % vašich současných nákladů na plyn.
Ano, pravidelná technická kontrola plynového kotle a spalinových cest je požadována výrobcem kotle pro uznání záruky i pojišťovnou, aby v případě havárie poskytla pojistné plnění.
Standardní záruka daná výrobcem je stanovena na 2 roky. Nabízíme ale také prodlouženou záruku, která je v případě našeho E.ON Kotle až 7 let.
Ano, funguje na podobném principu jako jeho technický předchůdce turbo kotel. Možná jsou i další provedení odvodu spalin.
Cena kotle s instalací již od 71 040 Kč a 7letá záruka k tomu