E.ON spojil síly se společností Sun construct. Společně posilují svou pozici na trhu s fotovoltaikou

Praha, 6. března 2024

Jen za loňský rok společnost E.ON Energie dodala svým klientům několik tisíc fotovoltaických elektráren. A téměř polovinu všech instalací provedla partnerská společnost Sun construct. Ta je osvědčeným a stabilním partnerem, který pokrývá širokou škálu B2C fotovoltaických řešení. Obě společnosti spolu aktuálně vztahy ještě prohlubují. E.ON Energie totiž nově získala v Sun constructu 49% podíl. Společnosti věří, že díky užší spolupráci a propojení know how budou moci pro zákazníky poskytovat ještě lepší služby v oblasti fotovoltaických řešení a zaměřit se na nové a atraktivní segmenty trhu.

„Tím, že kupujeme minoritní podíl ve společnosti, nestává se formálně Sun construct součástí skupiny E.ON, rozhodně ale půjde o našeho nového parťáka v oblasti energetických řešení. Pevně doufáme, že s kolegy ze Sun construct vytvoříme ještě pevnější spojenectví, díky kterému se nám ve vzájemné spolupráci podaří posunout kvalitu poskytovaných služeb a tím spokojenost našich zákazníků. Chceme se stát jedničkou na trhu v počtu instalací i ve volbě zákazníka,“ říká k akvizici Claudia Viohl, generální ředitelka skupiny E.ON v České republice.

Podobnou zkušeností si E.ON prošel už v případě akvizice Duko Energie v oblasti tepelné techniky v minulých letech. „Už tehdy se nám potvrdilo, že majetkové propojení s profesionály z daného oboru nás významně posunulo. Jsme tedy rádi, že i v oblasti fotovoltaik můžeme navázat takto úzkou a podobně úspěšnou spolupráci, navíc s opravdu spolehlivým a kvalitním partnerem, jakým Sun construct pro E.ON vždy byl a je,“ doplňuje Ondřej Hájek, vedoucí Zákaznických řešení pro domácnosti ve společnosti E.ON Energie.

Sun construct je společností se silným instalačním a technickým zázemím v mnoha regionech České republiky. Centrála sídlí v Českých Budějovicích, realizační pobočky pak v Českých Budějovicích, Plzni, Praze a Brně. Sun construct už realizovala více než čtyři tisíce instalací fotovoltaických řešení. Zaměřuje se především na B2C segment, fotovoltaiky pro domácnosti, ale má už zkušenosti i se stavbami fotovoltaických elektráren pro firemní zákazníky, bytové domy, obce a státní instituce. V současnosti disponuje více než 80 odborníky a je schopna realizovat více než dvě stě fotovoltaických elektráren měsíčně. Společnost je aktivním členem Solární asociace, která je nejvýznamnějším místním sdružením odborníků v oblasti solární energie, a členem Evropské federace pro obnovitelné energie a SolarPower Europe.

Investiční vstup E.ONu je pro nás logickým vyústěním dlouhodobé spolupráce. Jsme připraveni se aktivně podílet na společné vizi a její následné realizaci. Věříme, že naše odborné znalosti v kombinaci s inovativními řešeními E.ONu nám umožní nabízet nejlepší možné služby a produkty zákazníkům,“ dodávají Jiří Pěsta a Ondřej Pícha z vedení společnosti Sun construct.


Kontakty
Lubomír Budný

tiskový mluvčí
M + 420 705 868 642
E lubomir.budny@eon.cz