E.ON Distribuce změní název i vzhled. Nově bude EG.D

Brno, 20. října 2020

Od 1. ledna 2021 bude mít E.ON Distribuce nové jméno a vzhled. Do nového roku vstoupí pod názvem EG.D. Změnilo se také logo, barvy i web společnosti. Zároveň v těchto dnech odstartovala mediální kampaň, která na změnu upozorní zákazníky.

Nový název je odvozený z anglického Electricity and Gas Distribution, tedy distribuce elektřiny a plynu. Rebranding společnosti je jedním ze série opatření, která směřují k naplnění požadavků české i evropské legislativy. E.ON Distribuce se tím odliší jako distributor energií od obchodní společnosti E.ON Energie tak, aby se zákazníci snáze orientovali na energetickém trhu. Služby pro veřejnost zůstávají stejné, pro zákazníky se nic nemění a v souvislosti s přejmenováním společnosti se nemusejí o nic starat. EG.D zůstane součástí skupiny E.ON v ČR. Bude sdílet její základní hodnoty.

„Na přípravě nového brandu EG.D pracujeme s německou agenturou MetaDesign už dva roky. Poslední rok pak přivádíme nový design k životu,“ vysvětluje Alena Pudilová z marketingové komunikace společnosti E.ON.  

Logo EG.D je koncipované tak, aby korespondovalo  s logem skupiny E.ON. Většinou v něm navíc najdete i dodatek „ČLEN SKUPINY E.ON“. Na papíře nebo počítači se název společnosti píše velkými písmeny – tedy EG.D. Další dominantní barvou nové značky je modrá, se kterou se veřejnost setká na řadě míst. Třeba i na webových stránkách společnosti.  

„Abychom včas seznámili širokou veřejnost s naší novou značkou EG.D, připravili jsme regionálně cílenou mediální kampaň. Zaměřujeme se čistě na naše distribuční území. Kampaň bude probíhat ve dvou fázích,“ dodává Alena Pudilová. První běží do konce listopadu tohoto roku. Druhá pak odstartuje od začátku ledna a poběží do poloviny února 2021. Kampaň bude k vidění ve vybraných online i tištěných médiích, v rádiu, ve venkovní reklamě i v regionálních televizích.  

Nový web www.egd.cz, na kterém bude od 1. ledna 2021 kompletně rebrandovaný obsah z eon-distribuce.cz, slouží od poloviny října jako landing page kampaně. Na ní zákazníci najdou všechny podstatné informace, které se změny značky týkají. 


Kontakty
Roman Šperňák
tiskový mluvčí E.ON
M +420 606 789 422
roman.spernak@eon.cz 
www.eon.cz