K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNejoblíbenější články v této kategorii

 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, nejdříve se soustřeďte na kvalitní tepelnou izolaci domu či bytu. Potom vyberte vhodnou technologii a pravidelnou údržbu svěřte odborníkovi. Termostat nastavujte na přiměřené teploty, je zbytečné přetápět a ohřívat vodu nad 60 °C

  48
  Více
 • Kdo dostane peníze z programu Zelená úsporám?

  Dotační program Zelená úsporám podporuje chytré investice při rekonstrukcích a novostavbách, dále také instalaci technologií, které využívají obnovitelné zdroje energie. Původní dotační program Zelená úsporám fungoval v období let 2009 – 2012, nyní probíhá Nová zelená úsporám. Dříve museli příjemci dotace splňovat krátkodobé termíny, ovšem aktuální výzvu můžete využít až do roku 2021.

  23
  Více
 • Komu pomůže kotlíková dotace v roce 2017?

  - Dotační program na výměnu kotlů (kotlíkové dotace) je vhodný zejména pro rodinné domy.
  - Kotlíkové dotace budou s největší pravděpodobností probíhat i v roce 2017.
  - Kotlíková dotace může pokrýt 70 – 85 % investičních nákladů, které jsou uznatelné až do výše 150 000 Kč.
  - Dotace na kotle rozdělují kraje - způsob podání žádosti se může v jednotlivých krajích drobně lišit.
  - O kotlíkové dotace je velmi velký zájem a na všechny žadatele se nejspíš nedostane.

  34
  Více
 • Kolik peněz a energie ušetří solární panely?

  Sluneční paprsky dopadající na střechu vašeho domu můžete proměnit v teplo nebo elektřinu prostřednictvím solárních panelů. Cena solárních panelů klesá, výrobci zvyšují účinnost technologie a stát podporuje nové instalace různými dotacemi (například v programu Nová zelená úsporám). Kolik peněz a energie ušetří?

  30
  Více
 • Jaké výhody má chytrá domácnost?

  Jako chytrá domácnost se označuje koncept bydlení s využitím informačních technologií zejména pro nastavení a regulaci vytápění, větrání, osvětlení, motorových žaluzií a také zabezpečení domu. Ovládání jednotlivých prvků chytré domácnosti jsou obvykle sdruženo do jednoho ovládacího centra obvykle s dotykovou obrazovkou. Nastavovat a sledovat všechny systémy v domě je pak možné také na dálku přes internet v počítači, tabletu či mobilním telefonu. 

  29
  Více
 • Jakou návratnost má solární ohřev vody?

  Významné množství energie padne v domácnosti na ohřev užitkové vody. Bojler nebo jiný konvenční zdroj můžeme alespoň částečně nahradit slunečními panely. Vyplatí se solární ohřev vody? Za jak dlouho vrátí svojí provozní úsporností vloženou investici?

  27
  Více
 • Jak získat alternativní zdroje energie?

  Obnovitelné zdroje energie jsou ekologicky šetrné a nezanechávají radioaktivní odpad. Řešení občas leží přímo před nosem. Bydlíte ve slunečné nebo větrné oblasti, případně poblíž vodních toků? V tom případě máte dobré předpoklady pro vybudování malé „domácí“ elektrárnyAlternativní zdroje energie získávají na popularitě také díky dlouhodobě rostoucí ceně plynu a dálkového tepla

  22
  Více
 • Co je to inteligentní dům?

  Dnes můžete mít inteligentní dům, který představuje komfortní a pohodlný způsob moderního bydlení. Člověk 21. století prostě jenom klikne a vidí, kolik zrovna utrácí za energie a jak ušetří. Potřebuje jenom pokročilé technologie a aplikace, které umožňují ovládat domácí spotřebiče na dálku. Kdykoli s pomocí chytrého telefonu nebo tabletu vypnete a zapnete topení, osvětlení nebo jiné technologie.

  20
  Více
 • Je výhodná solární nabíječka?

  Solární nabíječka řeší situace, ve kterých není nedostupná zásuvka. Nabíječka ji nahradí sluneční energií. Je vhodná pro malou elektroniku a mobilní telefony.

  22
  Více

Zeptejte se nás

Napište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Odborní garanti E.ON Rádce

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*