E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak funguje větrná elektrárna?

Elektřina Rodinný rozpočet Moderní technologie

  •  Jakmile pořádně zafouká, roztočí se listy rotoru, které rozpohybují hřídel.
  •  Pohybová energie se změní na mechanickou, aby generátor vyráběl elektřinu.
  •  Kdybyste chtěli krátce vysvětlit, jak funguje větrná elektrárna, můžeme celý systém přirovnat k obrácené ventilaci.
  •  Místo abychom spotřebovávali elektřinu pro výrobu vzdušného proudění, necháváme vítr, aby vyráběl elektřinu.

RADA

Nejenom samotná technologie, ale také místní podnebné podmínky ovlivňují, jak funguje větrná elektrárna. Technologii nejdříve vyzkoušejte tam, kde má stát, než do ní případně investujete peníze. Bývá rozdíl mezi nominálním (instalovaným, v ideálních podmínkách dosaženým) a reálným výkonem. 

Sledujte výkon a nepotřebujete vědět, jak funguje větrná elektrárna

Když svítí slunce, bývá bezvětří a naopak – když fouká, bývá zataženo. Obnovitelné zdroje energie se dobře doplňují. Sice víme, jak funguje větrná elektrárna, ale můžeme dosáhnout účinnosti maximálně 59,3 % (tzv. Betzův limit). Než přeměníme vzdušné proudění na elektřinu, mnoho energie ztratíme. Při výběru vhodné technologie srovnávejte reálný výkon. Abyste vydělali, výsledné náklady musejí být nižší, než cena elektřiny z centrální distribuční sítě (asi 3 až 5 Kč/kWh ).

TIP

Nyní víme, jak funguje větrná elektrárna. Ale jak zpeněžit vyprodukovanou energii? Přebytky odkupujeme za příznivou cenu. Majitelé větrných elektráren s námi mívají snadnou fakturaci a nemusejí řešit skoro žádnou administrativu.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.