E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Víte, jak ušetřit za elektřinu?

Elektřina Spotřebiče Česká republika Osvětlení Rodinný rozpočet

  •  Ušetřit za elektřinu lze výběrem vhodného tarifu nebo snížením spotřeby, samozřejmě aniž byste omezovali svoji životní úroveň.
  •  Pokud topíte elektřinou, ušetřit můžete také kvalitním zateplením domu, výměnou oken a dveří.

RADA

Začněte nejpohodlnějším a bezrizikovým krokem. Porovnejte ceníky a lehce zjistíte, jak ušetříte za elektřinu. Pročtěte raději také obchodní podmínky, vyberte si výhodnější produktovou řadu, oznamte svoje rozhodnutí dodavateli a dostanete nižší cenu! Kvalita dodávky zůstane stejná, protože energetickou jednotku nelze ošidit. Následně promyslíme chytré a návratné finanční investice.

Jak ušetřit za elektřinu změnou tarifu

Někdo chce spíše volnější smluvní podmínky, jiný odběratel preferuje jistotu. Společnost E.ON Energie vyhověla poptávce a připravila několik produktových řad, které obsahují různé ceníky. Například Variant je vhodným řešením, jak ušetřit za elektřinu.

  Většina ČR Jih ČR Praha
Comfort 11 351 Kč 11 035 Kč 11 180 Kč
Variant PRO / Jistota elektřina 10 944 Kč 10 771 Kč 10 773 Kč
Úspora 3,6 % 2,4 % 3,6 %

Porovnáním tržních nabídek rychle zjistíte, jak ušetřit za elektřinu. Hledejte ceníky pro svůj domovský region, který bývá pojmenovaný podle provozovatele místní distribuční soustavy: na většině území ČEZ Distribuce, na jihu E.ON Distribuce a v Praze PREdistribuce. V tabulce počítáme roční úsporu při spotřebě 2 200 kWh elektřiny, v distribuční sazbě D02d, s hlavním jističem typu 3x25 A, z ceníků E.ON - Variant PRO (většina ČR a Praha) nebo Jistota elektřina (jih ČR) a ČEZ Prodej, s.r.o. - COMFORT, platných od 1. 1. 2016. Částky jsou uvedeny včetně DPH a daně z elektřiny.

Jak ušetřit za elektřinu snížením spotřeby

Optimalizovali jste svůj tarif? Zvažte nákup úspornějších spotřebičů. Pokud vytápíte elektrickými přímotopy, zvolte raději tepelné čerpadlo , které pravděpodobně ušetří svoji pořizovací cenu do 10 let. Staré spotřebiče (například ledničku, pračku, myčku) vyměňte za přístroje lepší energetické třídy . Vzhledem k úvodní otázce (jak ušetřit za elektřinu?) pamatujte, že provozní úspora musí převýšit investici! LED svítidla mívají oproti wolframovým žárovkám 4krát nižší výslednou cenu při stejném množství světla.

TIP

Srovnejte svoji spotřebu elektrické energie s podobně velkými domácnostmi! Stačí zadat základní údaje, jako třeba počet spolubydlících, do internetové aplikace Energometr.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.