E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak ušetřit za vodu?

Voda Spotřebiče Moderní technologie Investice

  •  Průměrný roční účet za vodné a stočné většinou přesahuje 10 000 Kč, chytrými investicemi můžete ušetřit až polovinu spotřeby.
  •  Dešťová voda lze využít na zalévání zahrady, splachování i praní.

Dešťovka uspokojí polovinu domácí spotřeby

300 litrový sud obvykle nestojí ani tisícovku, včetně kohoutku a víka. Pokud zachytává přeháňky pod okapem, svoji pořizovací cenu vrátí do roka. Dešťové srážky mohou nahradit pitnou kohoutkovou vodu při mytí automobilu nebo zavlažování rostlin, na což stačí právě jenom obyčejný sud. Na splachování toalety či praní již potřebujeme čerpadlo, filtr a další potrubní rozvody, vedoucí k záchodové míse a pračce.

RADA

Zachytávání občasných přeháněk je ideální možností, jak ušetřit za vodu. Specializované firmy vybudují systém, který rozvede „dešťovku“ až na toaletu nebo do pračky. Ale podobné projekty nejdříve propočítejte, jejich finanční návratnost trvá 10 až 18 let.

Šetřiče zachovají intenzitu proudu provzdušněním

Na všechny běžné vodovodní baterie můžete namontovat perlátory, které smíchávají kapky se vzduchem. Proud životadárné tekutiny potom masíruje pokožku a umývá nádobí stejně intenzivně jako dříve, při menší spotřebě vody! Na nejlepších modelech můžete sami nastavit, jestli spotřebujete 4, 6, 8, 10, 12 nebo třeba 14 litrů za minutu.

TIP

Nejvyšší soud, Národohospodářský ústav Akademie věd, Ministerstvo financí i Karlova univerzita vědí, jak ušetřit za vodu. Nakoupily perlátory značky Watersavers, které vám zprostředkujeme se slevou 20 %!

Jak ušetřit za vodu bez finančních investic

Systémy zachytávající a rozvádějící déšť jsou drahé podobně jako nový automobil. Perlátory stojí řádově jenom stokoruny a ušetří svoji pořizovací cenu do 10 měsíců. Podobně výhodná bývá nádržka se dvěma (nebo třemi) úrovněmi splachování, případně automatický WC stop – díky těmto zařízením můžete omezovat svoji spotřebu vody na toaletě. Rychle návratná je taky oprava kapajícího kohoutku a prosakující trubky. Anebo uvažujete, jak ušetřit za vodu naprosto bezrizikově, bez jakékoli finanční investice?

  • Místo koupele ve vaně upřednostňujte sprchování. Tak ušetříte kubíky vody a stokoruny ročně!
  • Pokud umýváte ručně saponátem nádobí, nejdříve zašpuntujte a napusťte dřez. Nejnákladněji vychází kontinuální odtékání vody, které je vhodné až při oplachování odmaštěných nádob a příborů.
  • Jak ušetřit za vodu při čištění zubů? K vyplachování úst používejte kelímek. Pokud necháte vodu odtékat nepřetržitě, spotřebujete desítky litrů, zatímco hrníček má přibližně stokrát menší objem.
  • Pračku i myčku zapínejte ve chvíli, kdy jsou skutečně plné. Anebo využijte úsporné programy nových praček, které odeberou vždycky jenom přiměřené množství vody.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.