E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaké se vyrábějí elektromobily v ČR?

Automobil Elektřina Emise Česká republika Škoda
  •  Aktuální silniční doprava stále ještě závisí na benzínu a naftě.
  •  Stále více ale také na CNG (stlačeném zemním plynu) nebo elektrickém pohonu.
  • Svůj elektrický vůz už vyrábí také automobilka Škoda Auto. 

Využijte možnosti nabíjení elektromobilů za výhodné ceny s naším programem E.ON Drive. Svůj elektromobil můžete dobíjet v neustále rostoucí síti nabíjecích stanic za 3 Kč/kWh! 

Elektromobily v ČR vymýšlejí také vysokoškoláci

Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě vznikl nedávno prototyp elektromobilu StudentCar SCX. Svými parametry stačí současné tržní nabídce (výkon motoru 220 kW, kapacita baterie 17 kWh). Ostravští vysokoškoláci by rádi svůj vůz dostali do sériové výroby.

Elektromobil Škoda Octavia obstál v konkurenci

Elekrické vozy hodlá produkovat také automobilka Škoda. Již před třemi lety otestovala Škoda elektrický pohon ve flotile přestavěných elektromobilů Škoda Octavia Green e-Line. Pouze testovací model se dostal do vybraných redakcí automobilových magazínů, kde získával pochvalné reakce. Škoda chce podle svého vyjádření příští rok začít v Mladé Boleslavi vyrábět pohonné systémy pro koncernové hybridní vozy. Nedávno také Škoda Auto uvedla na trh svůj malý městský elektromobil Citigo iV. V roce 2020 firma představí plně elektrickou Škodu Superb a o pět let později by se měla na trhu objevit široká nabídka elektrických "Škodovek".   

Elektromobily v ČR, stejně jako v zahraničí srovnávejte podle kapacity baterie v kilowatthodinách (kWh), výkonu palubní nabíječky, výkonu motorů v kilowattech (kW) a poskytované záruky na baterie. Maximální rychlost závisí rovněž na hmotnosti nákladu, doba napájení na kvalitě nabíječky a napětí. Elektromobil Škoda Octavia ujede i 135 km/hod. Má dojezdovou vzdálenost až 140 km. Plné nabití baterie může trvat jen 2,5 hodiny.

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.