E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Jaké se vyrábějí elektromobily v ČR?

Automobil Elektřina Emise Česká republika Škoda
  •  Aktuální silniční doprava stále ještě závisí na benzínu a naftě.
  •  Stále více aut jezdí také na CNG (stlačeném zemním plynu) a na silnicích častěji potkáváme i elektromobily.
  • Elektrická auta už vyrábí také automobilka Škoda Auto. 

Dobíjejte svůj elektromobil za výhodnější ceny s kartou E.ON Drive. Jako registrovaný zákazník budete mít 1 kWh už od 3 korun a v aplikaci E.ON Drive si můžete například prohlédnout historii dobíjení. Navíc vám můžeme postavit dobíječku i u vás doma. Objevujte možnosti elektromobility na E.ON Drive.

Elektromobily v ČR vymýšlejí také vysokoškoláci

Na Vysoké škole báňské – Technické univerzitě v Ostravě vznikl nedávno prototyp elektromobilu StudentCar SCX. Svými parametry stačí současné tržní nabídce (výkon motoru 220 kW, kapacita baterie 17 kWh). Ostravští vysokoškoláci by rádi svůj vůz dostali do sériové výroby.

Elektrické "Škodovky"

Elektrické vozy vyrábí také automobilka Škoda. Ta nedávno uvedla svůj malý elektromobil s názvem Citigo iV a letos v září také plně elektrické SUV Enyaq postavené na nové koncernové platformě MEB.  Zájemcům také dodává plug-in hybrid (auto má spalovací motor i elektromotor, čistě na elektrický pohon ujede cca 50 km) Superb iV. O malý elektromobil Citigo iV byl velký zájem, bohužel automobilka ho už neprodává a ani nebude. Za pár let by se totiž mělo objevit nové malé elektrické auto rovněž založené na moderní platformě MEB.     

Elektromobily v ČR, stejně jako v zahraničí srovnávejte podle kapacity baterie v kilowatthodinách (kWh), výkonu palubní nabíječky, výkonu motorů v kilowattech (kW) a poskytované záruky na baterie. Maximální rychlost závisí rovněž na hmotnosti nákladu, doba napájení na výkonu nabíječky a napětí.