E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak vybírat LED žárovky H7?

Osvětlení Elektřina Rodinný rozpočet Spotřebiče Investice

  •  Žárovky typu LED H7 slouží ve světlometech nebo předních mlhových světlech automobilů.
  •  Automobilové  LED žárovky H7 mají patici širokou 7 milimetrů a obvykle potřebují napětí 12 V.
  •  Ostatní vlastnosti jsou značně proměnlivé – od pořizovací ceny přes příkon (spotřebu) až po světelný tok (množství vyzařovaného světla).

LED žárovky s paticí H7 se používají ve světlometech automobilů. Na trhu najdete poměrně velký výběr těchto žárovek, pozor však na to, aby byl konkrétní typ v Česku homologován. Použití nehomologované LED žárovky v hlavních světlometech je nelegální a může být na překážku například při technických kontrolách (STK) nebo vám může přitížit při vyšetřování eventuální dopravní nehody. Naopak LED žárovky H7 můžete bez obav použít třeba v blinkrech, koncových světlech nebo ve světlech pro denní svícení. Výhodou LED žárovek je hlavně vyšší životnost a menší energetické nároky.       

TIP

Svoji hodnotu má spotřeba, ale také úspora. S elektřinou od nás můžete za dva roky ušetřit                  až 11 756 Kč. Podívejte se jak.

RADA

Na silnici nepodceňujte světelný tok, měřený lumeny (lm). Hodnoty dosahují značného rozptylu, od 300 až přes 1 000 lm! Ideálně požádejte personál v některé solidní kamenné prodejně, ať vám různé LED žárovky H7 předvede prakticky, tedy rozsvícené. Pozor také na to, že některé žárovky H7 nejsou určené pro provoz na pozemních komunikacích, ale je pro "sportovní účely". Hledejte výhradně homologované LED žárovky. Technologii svícení také nelze v automobilových světlometech svévolně měnit! Pokud váš světlomet není vybaven LED žárovkami z výroby, je jejich použití nelegální.    

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.