E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Rekuperace: Cena versus úspora?

Teplo Spotřebiče Moderní technologie Investice

  •  Větrání s rekuperací zvedá účet za elektřinu zhruba o 1 000 Kč až 2 500 Kč.
  •  Výhodnost investice spočívá především ve zdravotním přínosu, protože získáte nepřetržitý přísun čerstvého vzduchu.

TIP

Důkladné stavební úpravy vyžadují individuální projekt na míru, protože záleží na mnoha místních podmínkách. Víte co? Využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně, rádi vás uvidíme! Chceme, abyste bydleli levněji a přitom komfortně, zkrátka podle svých představ.

Výkon a účinnost rekuperace, cena a návratnost

Výhodný výrobek může stát hodně peněz, ale musí přinést ještě větší benefit – buďto finančně, anebo svojí dokonalou funkčností. Pamatujme, že člověk potřebuje každou hodinu aspoň 15 kubických metrů, ale raději 25 kubíků čerstvého vzduchu! Velikosti domácnosti a počtu jejích obyvatel musí odpovídat výkon rekuperace . Cena znamená důležité, ale jen dílčí kritérium.

Větrání s rekuperací zvedá účet za elektřinu zhruba o 1 000 Kč až 2 500 Kč. Přesněji řečeno, například za hodinový příkon 50 W zaplatíte kolem 20 haléřů. S rezervou berme deklarovanou životnost systému, pokud stejně dlouho netrvá záruční doba rekuperace. Cena dále souvisí s účinností zachování tepla, která je vyjadřovaná procenty. Například hodnota 60 % říká, že přivedenému vzduchu musíte dodat průměrně 40 % chybějící energie. Při porovnávání konkurenčních modelů dbejte na to, aby lepší účinnost byla alespoň úměrná vyšší ceně.

Výhodnost investice spočívá především ve zdravotním přínosu, protože získáte nepřetržitý přísun čerstvého vzduchu bez zbytečných tepelných ztrát. Desetitisícové pořizovací částky bývají důvodem odmítnutí rekuperace, cena samotného systému ovšem není dostatečnou informací. Finanční návratnost počítejte v rámci komplexní stavby nebo rekonstrukce domu například do pasivního standardu.

TIP

Větrání s rekuperací sluší nízkoenergetickému, nebo rovnou pasivnímu domu, který pořídíte levně. Kompletní hrubá dřevostavba stojí od 980 000 Kč včetně DPH a veškerých prací! Nějaký háček čekáte marně. Užitková plocha zabírá 93 m2 a stavba trvá 3 měsíce.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.