E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Co obsahuje dobrá solární stavebnice?

Elektřina Fotovoltaika Moderní technologie Investice Rodinný rozpočet

  •  Výrobci chytrých technologií vycházejí vstříc domácím kutilům a prodávají solární stavebnice, které snadno sestavíte samostatně.  
  •  Shrňme součástky, které byste měli v kompletním balíčku najít. 

Tyto stavebnice například umožňují, abyste ohřívali teplou užitkovou vodu zadarmo, tedy aspoň během slunečných dnů. Obsahují všechny potřebné komponenty, stejně jako návod na instalaci celé soustavy. Skoro každá domácnost může zprovoznit svůj malý ostrovní systém, kterým nabije například mobilní telefon, aniž by potřebovala centrální distribuční soustavu.

RADA

I když solární panely seženete formou stavebnice, neměli byste zapomínat na kvalitní projekt. Kam přesně technologii umístíte, jakou plochu pokryjete a kde využijete získanou energii? Než investujete do solární stavebnice, najděte odpovědi na související otázky. 

Obsah dobré solární stavebnice

TIP

Ušetřete díky energii ze slunce. Spočítejte si kolik můžete s vlastním solárním systémem ušetřit. Navrhneme vám solární systém na míru, nainstalujeme jej a navíc vám pomůžeme se získáním dotace až 170 000 Kč.

Součástí funkční soustavy jsou následující komponenty.

  1. Solární kolektory
  2. Oběhové čerpadlo
  3. Zásobník a výměníky
  4. Expanzní nádoby a ventily
  5. Nerezové izolované trubky

Solární stavebnice jako hračka

Sluneční energie může rozhýbat roztomilé předměty. Jako solární stavebnice koupíte například dětská autíčka, letadélka, lodě nebo umělohmotné napodobeniny pavoučků. Díky slunci hračka jede, letí, plave či pochoduje, dokud neztratí energii ve stínu. Stavebnice obvykle obsahuje plastové díly, solární panel umístěný třeba na zádech pavoučka, motor s převody a propojení.

TIP

Provozujete solární elektrárnu? Společnost E.ON spolupracuje s malými výrobci včetně domácností a odkupuje elektřinu za výhodných podmínek.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.