E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jaká je adekvátní cena tepelného čerpadla?

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Rodinný rozpočet

  •  Ceny tepelných čerpadel se pohybují od 25 000 do 350 000 Kč.
  •  Výhodou jsou ale nízké provozní náklady.
  •  Oproti konvenčním zdrojům tepla, jako jsou třeba plynové kotle nebo elektrické přímotopy, tepelné čerpadlo ušetří více než polovinu nákladů na  vytápění. 

Cena tepelného čerpadla je různá

K nejlevnějším tepelným čerpadlům patří typ vzduch-vzduch . Náklady šetří nejen při svém provozu, ale už při instalaci. Na rozdíl od tepelných čerpadel využívajících energii země nebo vody odpadají vícenáklady s provedením podzemního vrtu . Tepelné čerpadlo vzduch-vzduch ale v porovnání s ostatními typy vykazuje nižší účinnost. Využít ho můžete jen k vytápění, nikoli k ohřevu vody. Za relativně nízkou cenu lze pořídit tepelné čerpadlo vzduch-voda , protože ani v tomto případě není třeba realizovat podzemní vrt nebo plošný kolektor. A jak najít vhodné a cenově dostupné zařízení? Ušetřete za tepelné čerpadlo s E.ON

Orientační ceny tepelných čerpadel včetně montáže

  1. Vzduch-vzduch 25 000 až 40 000 Kč
  2. Vzduch-voda 90 000 až 250 000 Kč
  3. Voda-voda 200 000 až 350 000 Kč
  4. Země-voda 200 000 až 350 000 Kč

Co ovlivňuje cenu tepelných čerpadel

  • Zdroj energie , který využívají. Například tepelná čerpadla, která si berou energii ze vzduchu, jsou levnější, protože jejich instalace nevyžaduje realizaci vrtu.
  • Topný faktor , protože čím vyšší účinnost tepelné čerpadlo vykazuje, tím vyšší jeho cena může být. Samozřejmě je ale při provozu efektivnější , a proto se brzy navrátí investice.
  • Značka a výrobce, protože odlišné společnosti uvádějí na trh různé výrobky. Tepelná čerpadla je možné pořídit i v různých akčních nabídkách za výhodnější cenu.
TIP

Kupujete nový kotel nebo tepelné čerpadlo a chcete získat Kotlíkovou dotaci? Zkuste to s námi. Máme 98% úspěšnost!

Více informací najdete na našem specializovaném webu.

Kdy se vrátí investice do tepelného čerpadla?

Výše ceny, za kterou tepelné čerpadlo pořídíte, je jedním z faktorů, který ovlivňuje návratnost investice. Ceny tepelných čerpadel v posledních 10 letech klesly a u běžných domů stojí instalace této technologie kolem 150 000 korun.

Pokud domácnost na vytápění potřebuje 20 000 kWh ročně, zaplatila by za vytápění elektrickými přímotopy 54 000 Kč (při průměrné ceně 2,7 Kč/kWh v distribuční sazbě D45d). Díky tepelnému čerpadlu klesne spotřeba o 13 000 kWh. Domácnost proto za provoz tepelného čerpadla zaplatí 21 000 Kč (při průměrné ceně 3 Kč/kWh v distribuční sazbě D56d). Úspora dosahuje v tomto případě 33 000 Kč ročně a investice do tepelného čerpadla se tak vrátí zhruba za 5 let.

TIP

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit náklady na vytápění? Potřebujete poradit, kterou technologii vytápění zvolit, nebo jak získat dotaci na nový kotel? Spoustu užitečných informací o vytápění i dotacích a také zajímavé cenové nabídky najdete na našem specializovaném webu věnovaném tepelné technice

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.