E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kolik stojí tepelné čerpadlo?

Elektřina Teplo Spotřebiče Investice Rodinný rozpočet
  • Ceny tepelných čerpadel se pohybují mezi 25 000 a 350 000 Kč.
  • Výhodou jsou jejich nízké provozní náklady.
  • Oproti konvenčním zdrojům tepla, jako jsou plynové kotle nebo elektrické přímotopy, vám tepelné čerpadlo ušetří přes polovinu nákladů na vytápění. 

Ceny tepelných čerpadel jsou různé

K nejlevnějším tepelným čerpadlům patří typ vzduch-vzduch. Náklady šetří nejen při svém provozu, ale už při instalaci. Na rozdíl od tepelných čerpadel, které využívají energii ze země nebo vody, tady odpadají náklady na  podzemní vrt . Na druhou stranu ale není tak účinné. Využít ho můžete jen k vytápění, ne k ohřevu vody.

Za relativně nízkou cenu lze pořídit tepelné čerpadlo vzduch-voda a ani tady nepotřebujete podzemní vrt nebo plošný kolektor. A jak najít vhodné a cenově dostupné zařízení? Ušetřete za tepelné čerpadlo s E.ON

V každé domácnosti je možné najít spoustu možností pro úsporu energií. Jak jste na tom u vás? Stáhněte si naši brožuru Úsporná domácnost a podívejte, kde a jak můžete doma šetřit elektřinu, plyn i teplo.

Orientační ceny tepelných čerpadel včetně montáže

Co ovlivňuje cenu tepelného čerpadla

  • Zdroj energie, který využívají. Tepelná čerpadla, která si berou energii ze vzduchu, jsou levnější, protože nepotřebují podzemní vrt.
  • Topný faktor. Čím je čerpadlo účinnější, tím bývá dražší. Při provozu je ale taky efektivnější, a proto se vám investice brzy vrátí.
  • Značka a výrobce. Každá společnost na trh uvádí jiné výrobky. Tepelná čerpadla čas od času navíc pořídíte i v různých akčních nabídkách.

Kupujete nový kotel nebo tepelné čerpadlo a chcete získat Kotlíkovou dotaci? Zkuste to s námi. Máme 98% úspěšnost!

Více informací najdete na našem specializovaném webu.

Kdy se investice do tepelného čerpadla vrátí?

Cena tepelného čerpadla je jen jedním z faktorů, který ovlivňuje návratnost investiceCeny čerpadel navíc v posledních 10 letech klesly a běžně za jejich instalaci zaplatíte kolem 150 000 korun.

Jako příklad uveďme domácnost, která na vytápění potřebuje 20 000 kWh ročně. Při průměrné ceně 2,7 Kč/ kWh a distribuční sazbě D45d za provoz elektrických přímotopů zaplatí 54 000 korun.

Díky tepelnému čerpadlu ale spotřeba klesne o 13 000 kWh. Při průměrné ceně 3 Kč/kWh v distribuční sazbě D56d tak domácnost zaplatí 21 000 korun. Úspora dosahuje v tomto případě 33 000 korun ročně, a investice do tepelného čerpadla se tak vrátí zhruba za 5 let.

Vybíráte tepelné čerpadlo a chcete doma začít co nejdříve šetřit náklady na vytápění? Potřebujete poradit, kterou technologii vytápění zvolit, nebo jak získat dotaci na nový kotel? Spoustu užitečných informací o vytápění i dotacích a také zajímavé cenové nabídky najdete na našem specializovaném webu věnovaném tepelné technice