E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jaké dotace lze získat na tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla Rodinný rozpočet

  • Domácnosti mohou využít dotační program Nová zelená úsporám.
  • Využít lze i Kotlíkové dotace.
  • Pro získání vyšší dotace je nutné dům také zateplit.

Pokud zvažujete koupi tepelného čerpadla, zahrňte do ekonomických kalkulací také možnost získání dotace. Příspěvek od státu může být při splnění různých podmínek i poměrně štědrý – pokud se vám například podaří získat kotlíkovou dotaci, můžete ušetřit až téměř 130 000 Kč. Státní dotace může podle některých odborníků snížit ekonomickou návratnost investice do tepelného čerpadla na zhruba 5–7 let. S vyřízením dotace vám může pomoci dodavatelská firma nebo energetický poradce.

Nová zelená úsporám a dotace na tepelná čerpadla

V rámci programu Nová zelená úsporám se dotacemi na tepelná čerpadla zabývá oblast podpory C – efektivní využití zdrojů energie. Dotace Nová zelená úsporám jsou nastaveny tak, aby se žadatelům nejvíce vyplatilo udělat co nejkomplexnější opatření ke snížení energetické náročnosti svého domu. Tomu odpovídá i výše dotací na tepelné čerpadlo. Pokud dům současně také zateplíte (a požádáte o dotaci na toto zateplení), je státní podpora vyšší. Výše dotací najdete v následující tabulce.

Druh tepelného čerpadla

Dotace se současným zateplením domu

Dotace bez zateplení

Voda–voda

100 000 Kč

80 000 Kč

Země–voda

100 000 Kč

80 000 Kč

Vzduch–voda

75 000 Kč

60 000 Kč

Kotlíkové dotace

Pokud chcete tepelným čerpadlem nahradit starý kotel na tuhá paliva, můžete využít oblíbených kotlíkových dotací. Dotace je poměrně velkorysá, protože na tepelné čerpadlo lze získat až 127 500 Kč nebo přesněji až 85 % uznatelných nákladů do výše 150 000 Kč. Nevýhodou Kotlíkových dotací je obrovský zájem, dotace se tak zdaleka nedostanou na všechny žadatele. Kotlíkové dotace rozdělují jednotlivé kraje, termín podávání žádostí je nutné pečlivě hlídat a s podáním příliš neotálet.

TIP

Váš osobní energetický poradce - domluvte si osobní či telefonickou kozultaci

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste osobní, telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář.

Nebo rovnou využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně. Rádi vás uvidíme!

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.