E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak vytápět firmu či kanceláře peletami?

Pro podnikatele
Tipy pro vytápění Životní prostředí Teplo

  • Pelety jsou poměrně levný a ekologický zdroj energie. Poslouží k vytápění drobných provozoven, hotelů, penzionů i kanceláří.

  • Obvykle se spalují v peletovém kotli. Moderní kotle na pelety jsou účinné a lze je pohodlně ovládat i regulovat.

  • Pelety je vhodné nakupovat ve větším množství – ideálně na celou topnou sezónu. Je ovšem nutné zařídit jejich skladování.

Pokud chcete vytápět peletami, je vhodné do budovy instalovat kotel na pelety. Ten je na toto palivo uzpůsoben a nabídne nesrovnatelně větší uživatelský komfort než třeba starší kotle na uhlí. Moderní peletové kotle nabízejí třeba zapalovací automatiku, díky níž se samy spustí. Ovládání a regulace kvalitních kotlů na pelety jsou často srovnatelné s kotli plynovými.

Často je možné je ovládat i na dálku pomocí mobilního telefonu, tabletu či počítače, různě časovat jejich zapnutí, případně využívat i regulaci výkonu na základě počasí. Ceny kvalitních peletových kotlů se pohybují okolo 10 000 Kč. Konkrétní cena však závisí na výkonu, možnostech regulace, přikládacím mechanismu a dalších parametrech.

TIP

Pořiďte si nový plynový kondenzační kotel se slevou 20 %. Pomůžeme vám také s vyřízením Kolíkových dotací na kotle na tuhá paliva a tepelná čerpadla. Více na Kotelbezstarosti.cz.

Výkon kotle by měl odpovídat celkovým tepelným ztrátám budovy. Výrobci proto nabízejí mnoho výkonových variant od menších kotlů pro nízkoenergetické domy až po velké kotle pro větší provozy. Pro vytápění kanceláří nebo třeba různých reprezentativních a společenských prostor se mohou hodit také peletová krbová kamna. Ta mají většinou integrovaný zásobník na pelety, automatické zapalování a možnost napojení na termostat. Jde o pěkný doplněk interiéru a zároveň účinné a ekologické vytápění.

Nakupování pelet a zásobníky

Vytápění peletami s sebou nese nutnost jejich skladování. Z ekonomického hlediska je totiž pelety vhodné nakupovat v letním období a ve větším množství najednou. Pelety je možné koupit v tunovém balení v big bagu (opravdu velký vak pro převoz většího množství pelet) či si je nechat přivést v cisterně. V každém případě je nutné vyčlenit na jejich skladování suchou místnost. Přikládání se pak řeší jednou za čas doplněním zásobníku u kotle. Větší peletové kotle pak mohou mít šnekový dopravník, který přikládá palivo rovnou ze skladovací místnosti.

TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.