E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Co je chytrý bojler a co umí?

Spotřebiče Moderní technologie Úspory elektřiny Chytrá domácnost
  • Ohřev vody může být díky chytrému bojleru mnohem efektivnější.

  • Chytrý bojler se „učí“ průběh spotřeby teplé vody v domácnosti a podle toho přizpůsobuje ohřev.

  • Tento bojler může být dálkově řízen pomocí aplikace v chytrém telefonu či tabletu.

  • Chytré technologie jsou u elektrických ohřívačů jedinou efektivní cestou, jak snížit jejich energetickou náročnost.

Chytré bojlery se v oblasti elektrického ohřevu vody začínají objevovat teprve v posledních několika letech. V principu se jedná o běžný elektrický bojler, který je však doplněn pokročilou řídicí a komunikační elektronikou. Řídicí jednotka chytrého bojleru disponuje algoritmy, jež se zvládnou přizpůsobit uživateli a podle jeho potřeb a chování regulují ohřev vody. Bojler si například zapamatuje, že během pracovních dnů využíváte teplou vodu až ve večerních hodinách a na ten daný čas ji denně připravuje. Tuto paměť si umí bojler uchovat i během výpadku proudu. Podle potřeb lze samozřejmě naprogramovat bojler i manuálně.

Zdá se vám, že platíte zbytečně moc za elektřinu? Spočítejte si na naší kalkulačce, kolik můžete ročně ušetřit!  

Díky dálkovému ovládání přes tablet nebo mobilní telefon můžete chytrý bojler řídit i z kanceláře nebo třeba z dovolené. Díky aplikaci v mobilu lze sledovat aktuální stav bojleru či údaje o výrobě a spotřebě teplé vody.

Proč mít chytrý bojler?

Inteligentní elektronika výrazně zvyšuje komfort používání bojleru a umožňuje mít dobrý přehled o produkci a spotřebě teplé vody. Implementace chytrých funkcí je momentálně jedinou cestou, jak u těchto ohřívačů snížit spotřebu energií. Tyto typy ohřívačů většinou spadají do energetické třídy C, zatímco chytré bojlery obvykle splňují podmínky úspornější energetické třídy B.

Chcete modernizovat topení v domě? Poohlížíte se po novém plynovém kotli nebo tepelném čerpadle? Podívejte se na náš tematický web věnovaný tepelné technice