E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Co je chytrý bojler a co umí?

Spotřebiče Moderní technologie

  • Ohřev vody může být díky chytrému bojleru mnohem efektivnější.

  • Chytrý bojler se „učí“ průběh spotřeby teplé vody v domácnosti a podle toho přizpůsobuje ohřev.

  • Tento bojler může být dálkově řízen pomocí aplikace v chytrém telefonu či tabletu.

  • Chytré technologie jsou u elektrických ohřívačů jedinou efektivní cestou, jak snížit jejich energetickou náročnost.

Chytré bojlery se v oblasti elektrického ohřevu vody začínají objevovat teprve v posledních několika letech. V principu se jedná o běžný elektrický bojler, který je však doplněn pokročilou řídicí a komunikační elektronikou. Řídicí jednotka chytrého bojleru disponuje algoritmy, jež se zvládnou přizpůsobit uživateli a podle jeho potřeb a chování regulují ohřev vody. Bojler si například zapamatuje, že během pracovních dnů využíváte teplou vodu až ve večerních hodinách a na ten daný čas ji denně připravuje. Tuto paměť si umí bojler uchovat i během výpadku proudu. Podle potřeb lze samozřejmě naprogramovat bojler i manuálně.

TIP

Zdá se vám, že platíte zbytečně moc za elektřinu? Spočítejte si na naší kalkulačce, kolik můžete ročně ušetřit!  

Díky dálkovému ovládání přes tablet nebo mobilní telefon můžete chytrý bojler řídit i z kanceláře nebo třeba z dovolené. Díky aplikaci v mobilu lze sledovat aktuální stav bojleru či údaje o výrobě a spotřebě teplé vody.

Proč mít chytrý bojler?

Inteligentní elektronika výrazně zvyšuje komfort používání bojleru a umožňuje mít dobrý přehled o produkci a spotřebě teplé vody. Implementace chytrých funkcí je momentálně jedinou cestou, jak u těchto ohřívačů snížit spotřebu energií. Tyto typy ohřívačů většinou spadají do energetické třídy C, ovšem například bojler OKHE SMART od výrobce DZ Dražice díky inteligentnímu řízení spadá do úspornější energetické třídy B.

TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.