E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Co je to wattmetr a k čemu vám bude doma dobrý?

Chytrá domácnost Úspory energií Úspory elektřiny

  • Wattmetrem snadno změříte aktuální spotřebu elektrické energie u různých domácích spotřebičů.
  • Jedná se o poměrně levné, ale užitečné zařízení. Jeho ovládání je jednoduché.
  • Chytrý wattmetr dokáže i spočítat, kolik vás provoz elektrického spotřebiče stojí peněz.
  • Wattmetr běžně zakoupíte například v prodejnách s elektrosoučástkami.

Wattmetr je zařízení, které měří aktuální spotřebu energie uváděnou ve wattech (W). Snadno si tak můžete zjistit, jakou spotřebu mají vaše elektrické spotřebiče v domácnosti. Obvykle se jedná o malé zařízení s displejem a několika nastavovacími tlačítky, které zapojíte mezi elektrickou zásuvku a zástrčku spotřebiče.

Po spuštění pak wattmetr ukazuje nejen aktuální spotřebu elektřiny ve wattech, ale též dokáže zjistit spotřebu elektřiny v čase, obvykle v kilowatthodinách. U většiny wattmetrů si navíc můžete nastavit také cenu za kilowatthodinu a přístroj vám pak může vyhodnocovat spotřebu přímo v korunách.

Používání běžných wattmetrů je velmi jednoduché a měření s nimi nevyžaduje žádné elektrotechnické znalosti. Před jeho použitím je ale samozřejmě dobré si pečlivě prostudovat návod. Důležitý je například údaj o rozsahu měření – nejčastěji od 2 do zhruba 3 500 W. Dražší wattmetry zpravidla nabízejí větší rozsah měření a možnost měření dalších elektrických veličin, jako je napětí a proud.

TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.