E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Co je to wattmetr a k čemu vám bude doma dobrý?

Chytrá domácnost Úspory energií Úspory elektřiny

  • Wattmetrem snadno změříte aktuální spotřebu elektrické energie u různých domácích spotřebičů.
  • Jedná se o poměrně levné, ale užitečné zařízení. Jeho ovládání je jednoduché.
  • Chytrý wattmetr dokáže i spočítat, kolik vás provoz elektrického spotřebiče stojí peněz.
  • Wattmetr běžně zakoupíte například v prodejnách s elektrosoučástkami.

Wattmetr je zařízení, které měří aktuální spotřebu energie uváděnou ve wattech (W). Snadno si tak můžete zjistit, jakou spotřebu mají vaše elektrické spotřebiče v domácnosti. Obvykle se jedná o malé zařízení s displejem a několika nastavovacími tlačítky, které zapojíte mezi elektrickou zásuvku a zástrčku spotřebiče.

Po spuštění pak wattmetr ukazuje nejen aktuální spotřebu elektřiny ve wattech, ale též dokáže zjistit spotřebu elektřiny v čase, obvykle v kilowatthodinách. U většiny wattmetrů si navíc můžete nastavit také cenu za kilowatthodinu a přístroj vám pak může vyhodnocovat spotřebu přímo v korunách.

Používání běžných wattmetrů je velmi jednoduché a měření s nimi nevyžaduje žádné elektrotechnické znalosti. Před jeho použitím je ale samozřejmě dobré si pečlivě prostudovat návod. Důležitý je například údaj o rozsahu měření – nejčastěji od 2 do zhruba 3 500 W. Dražší wattmetry zpravidla nabízejí větší rozsah měření a možnost měření dalších elektrických veličin, jako je napětí a proud.

TIP

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář pro zadání dotazu.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.