K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

8

Víte, jak ušetřit za plyn?

Témata

 • Zemní plyn vede žebříček tuzemských paliv, používá ho většina domácností.
 • Jde o poměrně levnou energetickou surovinu, která je oproti dřevu a uhlí uživatelsky výrazně komfortnější.
 • Ušetřit za plyn lze výběrem vhodného tarifu a snížením celkové spotřeby.

RADA

Začněte nejpohodlnějším a bezrizikovým krokem. Porovnejte ceníky a lehce zjistíte, jak ušetříte za plyn. Vyberte si levnější produktovou řadu, oznamte svoje rozhodnutí dodavateli a dostanete nižší cenu! Kvalita dodávky zůstane stejná, protože energetickou jednotku nelze ošidit. Následně promyslíme chytrou a návratnou finanční investici.

Jak ušetřit za plyn zlevněním ceny

Někdo chce spíše volnější smluvní podmínky, jiný odběratel preferuje jistotu. Společnost E.ON Energie vyhověla poptávce a připravila několik produktových řad, které obsahují různé ceníky. Například Variant je vhodným řešením, jak ušetřit za plyn.

  Většina ČR Praha Jižní Čechy
Standard RWE 48 884 Kč 48 374 Kč 52 703 Kč
Variant na 24 měsíců 41 494 Kč 40 985 Kč 45 314 Kč
Roční úspora 7 389 Kč 7 389 Kč 7 389 Kč

(Porovnáním tržních nabídek rychle zjistíte, jak ušetřit za plyn. Hledejte ceníky pro svůj domovský region, který bývá pojmenovaný podle provozovatele místní distribuční soustavy: na většině území RWE GasNet, v Praze Pražská plynárenská Distribuce a v jižních Čechách E.ON Distribuce. V tabulce počítáme roční úsporu při spotřebě 31 500 kWh plynu, z ceníků E.ON - Variant na 24 měsíců a RWE Energie, s.r.o. - Standard RWE, platných od 1. 1. 2016. Částky jsou uvedeny včetně DPH.)

Jak ušetřit za plyn snížením spotřeby

Optimalizovali jste svůj tarif? Pokud vytápíte starými plynovými kamny, zvažte nákup kondenzačního kotle, který sice vyžaduje instalaci dalších potrubních rozvodů po domě, ale využívá také tepelnou energii obsaženou ve spalinách. Místo aby spaliny včetně vodní páry rovnou vypustil ven, ochladí je pod rosný bod, zkondenzuje (zkapalní) vodu a získané teplo využije. Investice do kotle vyšší účinnosti je dobrým způsoben, jak ušetřit za plyn, protože návratnost obvykle počítáme do 7 let.

TIP

Už víme, jak ušetřit za plyn. Pokračujme dál, protože jsme jenom krůček od zlevnění osobní automobilové dopravy! Výhodnost stlačeného zemního plynu vám spočítá speciální kalkulačka.

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  61
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  59
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*