E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Co je to termostatická baterie?

  • Termostatické baterie umožňují nastavení přesné teploty vody.

  • Zajišťují poměrně velkou úsporu vody v domácnosti.

  • Jejich používání je jednoduché a bezpečné.

Termostatická baterie je praktická, snadno ovladatelná, bezpečná a úsporná. V poslední době často nahrazuje klasické kohoutky s pákovou vodovodní baterií. Teplotu vody lze u termostatické baterie libovolně nastavit až do 38 °C a není nutné ji při každém použití složitě „hledat“. Tím se šetří teplá i studená voda.

Termostatická baterie se používá trochu jinak, než jsme zvyklí

Pro nastavení vyšší teploty je nutné většinou stisknout speciální pojistku, která zajišťuje bezpečné užívání. Právě tuto pojistku ocení zejména rodiny s dětmi. Samoobsluha dětí v koupelně se díky termostatické baterii stává bezpečnější. Protože je manipulace s pojistkou velmi náročná, malé děti ji nezvládnou přepnout.

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Termostatické baterie se od těch běžných liší svými funkcemi, vzhledově jsou však srovnatelné. Na trhu jsou termostatické baterie sprchové, vanové, umyvadlové i dřezové. Oproti běžným kohoutkovým bateriím zde kohoutky neslouží k regulaci teplé a studené vody. Voda se reguluje pouze jedním z nich, na němž jsou vyznačené jednotlivé hodnoty teploty vody a je zde umístěna již zmíněná pojistka. Druhý kohoutek poté slouží k regulaci průtoku vody.