E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Vyplatí se olejové radiátory?

  • Výhodou olejových radiatorů je velká akumulační schopnost náplně. Radiátor déle vydrží teplý.
  • Jsou šetrné při spotřebě energie, jedná se však o přímotop.
  • Při topení tvoří příjemné mikroklima – nepřepalují prach
  • Jsou takřka bezúdržbové a vyznačují se dlouhou životností.

Montáž olejových radiátorů je relativně snadná a nevyžaduje vysoké náklady. V případě jejich pořízení nepotřebujete stavět komín, řešit přívod plynu ani jeho rozvodů. Olejové radiátory vynikají elektronicky řízenou kontrolou povrchové teploty, což minimalizuje víření prachu a prospívá tak zdravému vzduchu.

Pokud jste si pro domácnost zvolili elektrické vytápění, jednou z možností tepelného zdroje jsou právě olejové radiátory. Tento výrobek s dlouhou životností je úsporný k vaší peněžence i životnímu prostředí. Majitelé olejových radiátorů mohou navíc zažádat o dvoutarifní sazbu, díky které lze využít levnější elektřiny.

Teplotu lze regulovat přímo na radiátoru, prostřednictvím centrálního termostatu nebo bezdrátovou centrální regulací. Olej vydrží nahřátý déle než voda, proto udrží vyšší teplotu delší dobu po vypnutí nebo během odstávek energie. Topení s olejovým radiátorem je nehlučné, bezpečné a oproti běžným přímotopům má nízkou spotřebu energie. Navíc se často vyrábí v zajímavém designu, které se přizpůsobí každé domácnosti. Díky širokému výběru příslušenství lze upevnit na stěnu nebo jen tak do prostoru. 

Chcete modernizovat topení v domě? Poohlížíte se po novém plynovém kotli nebo tepelném čerpadle? Podívejte se na náš tematický web věnovaný tepelné technice