Noční proud neexistuje, dneska máme nízký tarif

  1. Označení „noční proud“ se používalo v minulosti. Dnes mluvíme o dvoutarifních sazbách elektřiny. 
  2. Nízký tarif se zapíná centrálně pomocí technologie HDO neboli hromadného dálkového ovládání. Všechno funguje automaticky.
  3. Kdy platí nízký tarif, se dozvíte na webových stránkách svého distributora. Pokud bydlíte na distribučním území E.G.D, tak i na portále Energie24

Proč je to důležité

S nízkým tarifem máte zhruba o 30 % levnější elektřinu. O dvoutarifní sazbu ale musíte požádat svého distributora. Dostanete ji pouze v případě, že elektřinou topíte, ohříváte vodu nebo dobíjíte elektromobil. Když ale běží nízký tarif, můžou levnou elektřinu využívat všechny spotřebiče v domácnosti.

Co je dobré vědět

  • Distributor po vás bude chtít revizní zprávu. Ta dokazuje, že elektrický bojler, tepelné čerpadlo nebo akumulační kamna pracují jen v době nízkého tarifu a vše máte správně připojeno. 
  • Dvoutarifní sazbu si můžou sjednat i majitelé elektromobilů
  • Jako uživatel musíte mít doma přijímač HDO, případně spínací hodiny. Toto zařízení spíná patřičné elektrické okruhy a přepíná měření na elektroměru. 
  • Není od věci elektrický rozvod s přijímačem HDO vybavit kontrolkou, která vás na platnost nízkého tarifu upozorní.
  • Kdy bude platit nízký tarif, určuje distributor elektřiny. Nízký tarif běží 8 až 22 hodin denně v závislosti na sazbě elektrické energie. 

Nelamte si hlavu se sháněním elektrikáře

Najdeme vám spolehlivého odborníka vždycky, když ho budete potřebovat, a přidáme vám na jeho služby až 3 000 korun ročně. Zařídí pro vás třeba opravy velké bílé elektrotechniky nebo revizi bojleru, tepelného čerpadla i vaší fotovoltaické elektrárny. Stačí si u nás sjednat prémiový tarif Komplet elektřina.

Chci tarif Komplet elektřina

Mohlo by vás také zajímat:

Co je to zelená elektřina?

Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů. S dodavatelem energií, jako je například E.ON, si můžete domluvit, že vám bude tuto elektřinu dodávat.
Víc najdete tady

Jak funguje odběr zelené elektřiny?

Elektřina je jen jedna a ve vašich zásuvkách se při odebírání zelené elektřiny nic nemění.
Víc najdete tady

Jak moc obnovitelné zdroje prodraží elektřinu?

V každé kilowatthodině elektřiny automaticky platíte příspěvek na podporu obnovitelných zdrojů energie.
Víc najdete tady