Co je to zelená elektřina?

  1. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů. S dodavatelem energií, jako je například E.ON, si můžete domluvit, že vám bude tuto elektřinu dodávat.
  2. Na zelenou elektřinu poskytuje záruku původu Operátor trhu s elektřinou – společnost, která má v Česku na starosti dohled nad energetickým trhem.

Uhelné elektrárny, kterých máme v Česku pořád vcelku dost, se velkou měrou podílejí na produkci CO2. A jak známo, CO2 je skleníkový plyn, jenž přispívá k oteplování zemského klimatu. Pokud vám na stavu klimatu záleží, můžete začít doma odebírat takzvanou zelenou elektřinu, tedy elektrický proud pocházející čistě z obnovitelných zdrojů energie. A může vás těšit, že sice malou měrou, ale přece jen přispíváte ke zlepšení našeho životního prostředí. Jak to celé funguje?

Neplaťte za energii víc, než musíte 

U nás můžete ušetřit i tisíce korun ročně. Vybereme pro vás ideální tarif, pomůžeme vám s přechodem k nám a zařídíme samozřejmě i veškerou administrativu.

Více informací

Klíčová je záruka původu elektřiny

Možná namítnete, že se přece na elektřině ze zásuvky nepozná, jestli ji vyrobila jaderná elektrárna v Temelíně, nebo turbína pod Vranovskou nádrží. A máte úplnou pravdu, elektřina je jen jedna. Jak to tedy je?

Odběr zelené elektřiny probíhá tak, že ji dodavatel od příslušných výrobců nakoupí a stejné množství MWh pak poskytne koncovým spotřebitelům – tedy domácnostem a firmám. Na celou věc dohlíží Operátor trhu s elektřinou, který poskytuje na zelenou elektřinu záruku původu. Díky ní máte jistotu, že dodavatel opravdu nabízí zelenou elektřinu neboli energii vyrobenou z obnovitelných zdrojů.

Jak se zelená elektřina účtuje, záleží na jejím dodavateli. V případě E.ONu jde o malý poplatek navíc k vašemu stávajícímu tarifu. Zároveň si můžete vybrat, jestli chcete zelenou elektřinu vyrobenou ze slunce, větru, vody, nebo v bioplynových stanicích. Vždy si ale pohlídejte, že vám váš dodavatel poskytne zmíněnou záruku původu. Tak budete mít jistotu, že využíváte opravdu zelenou energii.

Zelená elektřina není drahá

Možná to leckoho překvapí, ale využívání zelené elektřiny není až tak moc otázkou peněz. Cena zelené elektřiny se od té běžné téměř neliší, případně je jen mírně dražší. Díky využívání elektřiny z obnovitelných zdrojů proto můžete mít dobrý pocit z toho, že jste udělali něco pro planetu Zemi.

Využívejte zelenou elektřinu od E.ONu 

Záleží vám na životním prostředí? Začněte využívat naši zelenou elektřinu. Ta pochází výhradně z obnovitelných zdrojů a nakupujeme ji především od českých výrobců. Tak honem, přejděte s námi na zelenou!

Více informací

Mohlo by vás také zajímat:

Kolik místa ušetří skládací elektrokolo?

Skládací elektrokolo představuje prostorově úsporný stroj, který se vejde například do kufru automobilu.  
Víc najdete tady

Je výhodná sada na elektrokolo?

Sada na elektrokolo potěší především cyklisty, kteří rádi montují šroubky, utahují hadičky a skoro všechno zvládnou sami.
Víc najdete tady

Jaké jsou výhody horského elektrokola?

Horská elektrokola oceníte hlavně v náročnějším terénu.
Víc najdete tady