Bezpečná investice
do fotovoltaiky 

Týdně v Česku instalujeme
víc než 100 solárních 
elektráren 

Šetřete ročně i 85 % nákladů na elektřinu díky vlastní fotovoltaické elektrárně, na kterou vám pomůžeme získat dotaci ve výši až 220 000 Kč. Za instalační práce vám ručíme 5 let a záloha, kterou budeme dopředu potřebovat, začíná už na 10 % z celkové nabídkové ceny.

Nechte nám na sebe kontakt a ozveme se vám

Chci fotovoltaiku

Od května 2023 jsme členem Solární asociace.
Jejím cílem je udržení vysoké kvality v našem oboru.

Výhody solární elektrárny od E.ONu

Ušetřete i 5 000 Kč měsíčně

Dobře navržený solární systém vám v kombinaci s naší Virtuální baterií sníží náklady na elektřinu až o 85 %. Budete totiž spotřebovávat vlastní ekologickou energii.

Získejte dotaci až 220 000 Kč

Se zajištěním dotace vám pomůžeme. Fotovoltaiku vám totiž může zlevnit i o téměř čtvrt milionu. A pokud pořídíte také dobíjecí stanici, bude až o 25 000 Kč vyšší. 

Přebytky si ukládejte na později

Vyrobenou elektřinu, kterou nespotřebujete, si schováte do Virtuální baterie. Z ní si ji pak můžete vzít kdykoliv zpátky. Třeba v noci nebo v zimě.  

Vsaďte na 20 let našich zkušeností

Pomůžeme vám vybrat ten nejlepší solární systém, zařídíme jeho instalaci i připojení do sítě. Na nás je spoleh, o svou investici se nemusíte bát.

Dobíjejte své elektroauto ze solárů

Zkombinujte solární elektrárnu s dobíjecí stanicí. Vaše dotace se díky tomu zvýší až o 25 000 Kč a své elektroauto budete dobíjet energií přímo z fotovoltaiky.
Vyberte fotovoltaiku pro svůj dům

Vyrobená elektřina se nejprve spotřebovává na provoz spotřebičů ve vaší domácnosti nebo na dobíjení elektroauta, pokud ho máte. S přebytky se pak dá nakládat dvojím způsobem:

 • mohou vám ohřívat vodu v bojleru, 
 • uložíte si je k pozdější spotřebě do fyzické baterie.  

Pokud by vám i potom nějaká elektřina zbývala, schováte si ji na horší časy ve Virtuální baterii. To je služba, kterou si můžete ke své fotovoltaice sjednat.

 Návratnost investice do fotovoltaiky vždycky závisí na konkrétních okolnostech. Obecně můžeme říct, že se pohybuje kolem 7 let. Přesnější odhad návratnosti pro svůj projekt dostanete od našeho specialisty v nezávazné nabídce. Pokud do toho s námi půjdete, budeme ještě potřebovat zaplatit zálohu. Ta začíná už na 10 % z celkové ceny uvedené v nabídce.  

Z přebytků budu ohřívat vodu v bojleru

Bojler

 1. Cena po odečtení dotace od 160 000 Kč včetně DPH 
 2. Nejekonomičtější varianta pro domy s bojlerem 
 3. Nespotřebovanou elektřinou ohříváte vodu 
 4. Další přebytky můžete uložit do Virtuální baterie 
 5. Můžete si dokoupit wallbox s výkonem 11 nebo 22 kW

 

Uložím si přebytky do fyzické baterie

Baterie

 1. Cena po odečtení dotace od 230 000 Kč včetně DPH
 2. Varianta s nejvyšší mírou soběstačnosti při výpadku proudu
 3. Nespotřebovanou elektřinu uložíte do baterií
 4. Další přebytky můžete skladovat ve Virtuální baterii
 5. Můžete si dokoupit wallbox s výkonem 11 nebo 22 kW

 

Chci dobíjet elektroauto

Dobíječka

 1. Cena po odečtení dotace od 260 000 Kč včetně DPH
 2. Varianta, kterou ocení všichni majitele elektromobilu
 3. Kromě fyzických baterií dodáme i wallbox o výkonu 11 nebo 22 kW
 4. Případné přebytky můžete uložit do Virtuální baterie

Se vším kolem pořízení fotovoltaiky vám pomůžeme 

Co o nás říkají zákazníci

Co je součástí solární elektrárny
! Virtuální baterie
! Solární panely
! Fyzická baterie
! Elektroměr
! Střídač
! Bojler
! Wallbox
K posunutí použijte dva prsty

Pomůžeme vám s financováním

 • Spojili jsme se s ČSOB, abychom vám cestu k vlastní solární elektrárně usnadnili.
 • ČSOB vám zařídí výhodný úvěr, pojištění fotovoltaiky na rok zdarma a bonus až 10 000 Kč.
 • Od nás navíc během tří let dostanete slevu až 10 000 Kč z faktury za elektřinu.

Články

Co je to virtuální baterie a jak funguje

Virtuální baterie umožňuje skladovat elektřinu vyrobenou v domácí solární elektrárně. 
Víc najdete zde

Co je solární energie a jak ji doma využít

Energii ze slunce můžeme doma snadno využít k výrobě elektřiny a k ohřevu vody. 
Víc najdete zde

Co označuje jednotka kWp

Jedná se o jednotku, která označuje výkon fotovoltaického panelu nebo celé solární elektrárny za plného slunce.
Víc najdete zde

Co vás často zajímá

Fotovoltaická elektrárna vyrábí elektřinu ze slunečních paprsků, které dopadají na solární panely na vaší střeše. Vyrobenou energii dále zpracovává střídač, který ji pak posílá do vaší vnitřní domovní sítě. V Česku taková soukromá elektrárna ročně vyrobí zhruba 1 000x víc energie, než jaký je její instalovaný výkon. Pokud budete mít na střeše instalovaný výkon 4 kWp, vyrobíte za rok zhruba 4 000 kWh energie. 


Protože všechnu energii většinou nestihnete spotřebovat v době, kdy ji elektrárna vyrábí, je důležité vybrat i vhodný způsob akumulace. Může to být například fyzická baterie nebo bojler. Elektřinu, která vám po nabití fyzické baterie a ohřátí vody v bojleru zbyde, pak můžete ukládat ještě do Virtuální baterie. My vám elektrárnu navrhneme tak, abyste alespoň 70 % vyrobené energie dokázali využít v domácnosti.

V současnosti vám fotovoltaiku můžeme namontovat do 6 měsíců od uzavření smlouvy. Máme dostatek instalačních partnerů i materiálu a snažíme se, abychom tuto lhůtu v budoucnu ještě zkrátili.

Ano, budou. Dotační program Nová zelená úsporám (NZÚ) bude mít jen krátkou přestávku od 1. 7. do 31. 8. Během letních prázdnin bude poskytovatel dotace pracovat na zjednodušení procesů. Podmínky ani výše dotace se ale nezmění a nové žádosti můžete podávat hned od 1. 9.  Nemusíte se tedy bát, že byste dotaci nestihli využít. Navíc vám s jejím vyřízením rádi pomůžeme.

Solární rok začíná 1. dubna, kdy se intenzita slunečního záření zvyšuje, a končí 31. března.

Fyzická baterie slouží k ukládání  elektřiny, kterou vyrobíte a nespotřebujete. Elektřinu si do ní ukládáte sami – neprochází tedy přes distribuční síť, takže ušetříte na poplatcích. Navíc ji můžete využít v případě, kdy dojde k výpadku sítě. Její nevýhodou je, že vám doma zabere nějaké místo a má omezenou kapacitu.

Virtuální baterii naproti tomu doma fyzicky nemáte. Nevyžaduje žádnou instalaci a hlavně má neomezenou kapacitu. Můžete si do ní ukládat elektřinu, kterou nespotřebujete a která se vám už nevejde do fyzické baterie. Proto je kombinace fyzické a Virtuální baterie tak výhodná. Za využití Virtuální baterie budete platit měsíční poplatek, který určíme podle její velikosti – tedy podle toho, kolik elektřiny do ní můžete uložit během 12 měsíců. Nezáleží ale na tom, kolik energie v průběhu tohoto cyklu z baterie využijete. Na začátku vám dáme baterii s 1 MWh a případně ji navýšíme, abyste využili co nejvíc své energie. Stejně jako v případě standardního odběru elektřiny z distribuční sítě, při čerpání uložené elektřiny z Virtuální baterie je nutné hradit distribuční poplatky a OZE.

Virtuální baterii můžete získat pouze na elektrárny od E.ONu.

Ceník Virtuální baterie:

Kapacita Virtuální baterie
Cena
1 MWh/rok
49 Kč/měsíc
2 MWh/rok
99 Kč/měsíc
3 MWh/rok
149 Kč/měsíc
4 MWh/rok
199 Kč/měsíc
4+ MWh/rok
499 Kč/měsíc


Abyste našli ten nejlepší způsob pro vaši situaci, doporučujeme návštěvu našeho specialisty. S ním proberete energetické potřeby vaší domácnosti a technické parametry nemovitosti. Ceny fotovoltaických systémů s fyzickou baterií se pohybují od 155 000 Kč včetně DPH. Pokud bydlíte v rodinném domě, můžete díky fotovoltaice ročně ušetřit až 25 000 Kč. Jestli vás zajímá, kolik zůstane v peněžence právě vám, nechte nám tady na sebe kontakt a my se vám ozveme.
Důležitý je stav střechy a také to, aby nebyla většinu dne něčím stíněná. Například stromy nebo okolními stavbami. Panely budou na střeše 30 až 40 let a je nutné, aby je střecha unesla a nemusela se během té doby předělávat. Ideální orientace je na jih. Nevadí ani orientace na východ a západ. Při špatné orientaci panelů může být účinnost celého systému nižší. 


Nemusíte mít obavy z velkých stavebních zásahů. Na střechu odborníci umístí panely se speciální konstrukcí. Do technické místnosti nebo jiného prostoru přidají střídač, který pomocí kabelů propojí s panely a hlavním domovním rozvaděčem. V případě elektrárny s fyzickou baterií se baterie umisťuje v blízkosti střídače, který řídí chod celé elektrárny. 

Objekt, na který chcete fotovoltaiku nainstalovat, musí být v katastru nemovitostí zapsaný jako rodinný dům nebo objekt k bydlení. V případě podnikání v domě musí více než polovina jeho podlahové plochy sloužit k bydlení. Dům pak může mít maximálně 3 bytové jednotky. Výše dotace se určuje podle výkonu elektrárny a velikosti bateriového úložiště. Kapacita baterie je přitom jednou až dvakrát vyšší než výkon elektrárny. Například pro systém o výkonu 5 kWp musí mít baterie výkon minimálně 5 kWh a maximálně 10 kWh.  Pokud tyto podmínky splníte, můžete s dotací počítat.Kolik získáte
Základní instalace o výkonu 2 kWp se standardním měničem
40 000 Kč
Základní instalace o výkonu 2 kWp s hybridním měničem
60 000 Kč
Základní instalace o výkonu 2 kWp s efektivním využitím tepelného čerpadla
100 000 Kč
Za každý další využitý 1 kWp instalovaného výkonu10 00 Kč
Za 1 kWh el. akumulačního systému10 000 Kč
Celková výše dotace40 000 - 200 000 Kč


To bohužel nejde. Virtuální baterii můžeme napojit jen na nové instalace fotovoltaiky od nás.

Požárů, které vypuknou na domech s fotovoltaikou, je velmi málo. Přesto jsou na ně hasiči odborně i technicky připravení a jejich postup se od jiných požárů moc neliší. Musí samozřejmě myslet na to, že hasí elektrické zařízení pod napětím, které nejde vypnout.

Jak a čím se požár hasí, záleží na několika faktorech. Jde například o typ fotovoltaiky, tvar střechy, přístup k místu instalace nebo druh požáru.

Nejčastější příčinou vzniku požáru je amatérské zapojení. Proto je opravdu důležité, abyste si vybrali zkušenou instalační firmu a v žádném případě panely nezkoušeli zapojovat svépomocí. U nás se nemusíte bát – spolupracujeme jen s důvěryhodnými instalačními partnery, kteří splňují požadované normy, a dodržujeme všechny požárně bezpečnostní principy. 

Soláry od jedničky na evropském trhu