E.ON pošle Ukrajině 10 milionů korun, nabídne i ubytování uprchlíkům

Praha, 1. března 2022

Společnost E.ON věnuje 10 milionů korun na pomoc lidem postiženým válkou na Ukrajině. Peníze daruje organizaci Člověk v tísni, která v oblasti zajišťuje humanitární pomoc. E.ON ale nabídne pomoc i dalšími formami. Rodinám uprchlíků poskytne ubytování ve firemních rekreačních zařízeních. Finanční pomoc ze sbírky mezi vlastními zaměstnanci dále společnost E.ON pošle přímo do českých obcí, kam lidé z Ukrajiny zamíří. Případným uprchlickým táborům může také nabídnout energetické technologie. 


Představenstvo společnosti E.ON rozhodlo o okamžité pomoci lidem na Ukrajině. Spolupracovat bude s organizací Člověk v tísni, které poskytne 10 milionů korun. „V prvé řadě bychom rádi vyjádřili podporu ukrajinským lidem. Jako skupina E.ON se připojujeme k pomoci směřující na Ukrajinu. Naše prostředky zacílíme na humanitární pomoc lidem prchajícím z Ukrajiny i lidem přímo na Ukrajině,“ říká Claudia Viohl, generální ředitelka společnosti E.ON v České republice. Dodává, že kromě okamžité finanční podpory pomůže E.ON i dalšími formami. 

Společnost poskytne část ubytovacích kapacit ve svých rekreačních zařízeních. Ty by pak sloužily pro přechodné ubytování ukrajinských uprchlíků – především rodin s dětmi. Možnou formou pomoci je také nabídka alternativních zdrojů energie pro případné uprchlické tábory a další projekty humanitárních organizací. 

„Okamžitá pomoc lidem na Ukrajině je pro nás prvořadá. Prostřednictvím Svazu zaměstnavatelů v energetice nabízíme agregáty pro náhradní napájení nemocnice a vodáren v Oděse a jednáme o dopravě a ubytování rodin energetiků z Ukrajiny, kde muži opravují sítě zničené agresorem nebo bojují. České vládě a našim kolegům poskytneme v případě potřeby veškerou součinnost,“ dodává Zdeněk Bauer, jednatel společnosti EG.D. Zaměstnanci skupiny E.ON mají také možnost přispět do sbírky, jejíž výtěžek vedení použije na humanitární pomoc přímo v místech, kam se uprchlíci z Ukrajiny uchýlí. 

Vedení společnosti E.ON je neustále v kontaktu s českými úřady a krizovými štáby a připravuje se na různé scénáře, např. na možnou energetickou krizi spojenou zejména s nedostatkem plynu.Kontakty
Martina Slavíková
Vedoucí koncernové komunikace skupiny E.ON v ČR
M +420 603 800 664
martina.slavikova@eon.cz  
www.eon.cz