Startuje Vysmátá pouť. Návštěvníci mohou svým úsměvem pomoci SOS dětským vesničkám

Praha, 10. srpna 2021

Ve středu 11. srpna se v kempu Vranovská pláž poprvé zastaví Vysmátá pouť společnosti E.ON, která nabídne příchozím zdarma řadu netradičních atrakcí pro celou rodinu a také možnost pomoci SOS dětským vesničkám. Třeba jen tím, že se usmějí ve speciálním fotokoutku Úsměvna. Následně se akce rozjede po České republice, kde ji čeká během srpna a září minimálně dalších jedenáct zastavení například v Českých Budějovicích, Kroměříži nebo Otrokovicích.

Právě úsměv – výraz pozitivních lidských emocí, který používáme neustále – si v poslední době pod rouškami a respirátory lidé příliš neužili. „V E.ONu bereme úsměv v jednání s lidmi jako samozřejmost a chtěli jsme zjistit, jak moc chybí, když jsme o něj v posledním roce a půl kvůli nošení roušek a respirátorů ve veřejném prostoru přišli,“ říká Jan Zápotočný, člen představenstva E.ON Energie. I proto E.ON spojil síly s psychology z Univerzity Palackého v Olomouci a realizoval speciální výzkum, který ukázal a potvrdil, jak velkou sílu úsměv má a jak důležitý je v jednání s lidmi.

Potvrdily se předpoklady, že síla úsměvu je obrovská. Jediný úsměv totiž dokáže zajistit, že se lidé na svět dívají až o 37 % pozitivněji. Zajímavý je i fakt, že 84 % lidí úsměv ve většině případů oplatí.

„E.ON například ročně obslouží v asistované péči více než 1,2 milionu požadavků zákazníků. A pokud by výsledky platily přesně a 84 % lidí by pozitivní energii úsměvu, který od nás dostanou, předali dál, dostali bychom se až k dalšímu milionu lidí. A to už by v Česku mohlo něco znamenat,“ dodává Tomáš Bělohoubek, člen představenstva E.ON Česká republika. Pomocí Vysmáté pouti chce E.ON pozitivní energii úsměvu dostat ještě mezi více lidí. Více informací o výzkumu je k dispozici na webu www.eon.cz/usmev.

Jak návštěvníci poutě podpoří SOS dětské vesničky?

Vedle zajímavých a netradičních atrakcí, které jsou zdarma, najdou lidé na pouti také koutek s názvem Úsměvna. V ní si mohou udělat veselou fotku nebo natočit rozesmáté video, sdílet ho pod hashtagem #silausmevu na facebooku E.ONu a E.ON pak každé sdílení promění v peněžitou pomoc pro SOS dětské vesničky. A kromě toho se sdílením videa každý zapojí do soutěže o deset poukazů na luxusní večeři v hodnotě 2 500 Kč.

A není to jediný způsob, jak lze pomoci vrátit úsměv na tváře dětí v SOS dětských vesničkách. Na každém zastavení budou připravené zapečetěné kasičky, do kterých je možné přispět libovolnou částkou. Stejně tak se bude prodávat pouťová limonáda a cukrová vata a také tento výdělek skončí v připravených zapečetěných kasičkách. V celém areálu pouti budou navíc QR kódy, přes které je možné SOS dětské vesničky podpořit. 

E.ON podporuje SOS dětské vesničky dlouhodobě

E.ON s SOS dětskými vesničkami spolupracuje dlouhodobě. V minulém roce například nainstaloval do vesničky ve Chvalčově na Zlínsku dvě fotovoltaické elektrárny, které každoročně uspoří až jednu čtvrtinu nákladů na energie celého chvalčovském areálu. Každá z elektráren navíc ušetří ročně produkci 7,3 tuny CO2, takže šetří i životní prostředí. „Snažíme se společně s SOS vesničkami hledat další podobná řešení, která pomohou nejen jim, ale zároveň jsou šetrná i pro životní prostředí,“ vysvětluje Kristýna Novotná z marketingu společnosti E.ON s tím, že i letos E.ON daruje SOS dětským vesničkám některé ze svých energeticky úsporných řešení. Tentokrát zamíří přímo do areálu v Karlových Varech, kde bude i jedna ze zastávek Vysmáté poutě.


Termíny jednotlivých zastávek Vysmáté poutě

 • 11. srpna: Vranovská přehrada – kemp Vranovská pláž
 • 12. srpna: České Budějovice
 • 21. srpna: Zvole nad Pernštejnem (Rodinný den)
 • 28. srpna: Holešov (Rozloučení s prázdninami)
 • 2. září: Veselí nad Lužnicí (Veselské pískovny)
 • 5. září: Lipník nad Bečvou (Akce Rozloučení s létem)
 • 9. září: Znojmo (areál hradu)11. září: Kroměříž (Svatováclavské slavnosti)
 • 12. září: Ostrava (Ostrava City marathon)
 • 20. září: Karlovy Vary (SOS dětské vesničky)
 • 26. září: Otrokovice (Michalská pouť)
 • 28. září: Šumperk (Šumperská pouť)

Kontakty
Roman Šperňák
Tiskový mluvčí
M +420 606 789 422
roman.spernak@eon.cz 
www.eon.cz