E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON.
Poradí s úsporou energiešetrnou dopravou a mnoha dalšími záležitostmi. 

Jak bezpečně jezdit do práce na kole i elektrokole?

  • Cestovat do práce na kole je ekologické, ekonomické a navíc zdraví prospěšné.

  • Kromě mnoha kladných stránek však s sebou jízda na kole po městě nese velká rizika, řidič kola je velmi zranitelný.

  • Důležité je dobře volit cestu a příliš nespěchat.

Pokud si jako dopravní prostředek pro cestu do práce zvolíte kolo nebo elektrokolo, vyhnete se dopravním zácpám, nastartujete den pohybem a nic neutratíte za benzín či naftu. Bezpečnému pohybu na silnici pomůže dodržování několika zásad, jejichž dodržováním aktivně předcházíte kritickým situacím.

Cyklista, který se chce po městě pohybovat bezpečně, by měl v první řadě dobře ovládat vlastní kolo. Důležité jsou rychlé reakce při jízdě, schopnost se rychle rozjíždět a naopak velmi rychle brzdit. Zvládnutím těchto věcí cyklista zaručuje větší bezpečí sobě i okolí.

EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Kvalitní a zároveň levný elektrický bicykl najdete v akčním katalogu. Všechny městské, krosové, trekingové, horské, dámské i skládací modely nesou jméno důvěryhodného výrobce. Na elektrokolo značky Lectron vám zprostředkujeme slevu až 4 000 Kč!

Pro pohyb ve městě je velmi důležitá znalost dopravních předpisů a především jejich dodržování. Kromě znalosti a respektování silničních značek a pravidel je také důležité dodržování vhodného odstupu od pravého kraje vozovky. Což může také zabránit případnému předjíždění za strany řidičů aut. Samozřejmě si někdy situace vyžádá cestovat hned podél chodníku, zkušenější cyklista by měl být schopen tyhle situace rozeznat a na silnici podle nich jednat.

Buďte vidět, plánujte cestu a nejezděte rychle

EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Elektrokola, elektrokoloběžky nebo elektroskútry si můžete vyzkoušet díky E-půjčovnám E.ON. Jejich přehled a tipy na výlety najdete zde.

Zásadní jsou tedy již zmíněná pravidla aktivní bezpečnosti. Samozřejmě nesmíte zapomenout ani na bezpečnost pasivní a to pořízení a nošení kvalitní helmy, rukavic a ideálně také oblečení s reflexními prvky.

Mnoha komplikacím se v městském provozu vyhnete, pokud si cestu naplánujete hlavně po vedlejších silnicích a méně frekventovaných ulicích s co největším využitím cyklostezek. A to i za cenu toho, že vaše cesta do práce bude o trochu delší.

Při městském ježdění také příliš nespěchejte a zapomeňte na rychlou sportovní jízdu. Běžné ježdění po městě je lepší v rozvážném tempu. I tak jste na kole mnohem rychlejší, než kdybyste šli pěšky.

Do městského provozu se hodí vybavit kolo zpětným zrcátkem. Může jít třeba o klasické zpětné zrcátko umístěné na řídítkách, v cykloprodejnách najdete i speciální malá zrcátka, která se montují na helmu. A nezapomeňte také na zvonek. 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Odborní garanti
E.ON Rádce

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.