E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak můžu připojit kotel k chytré domácnosti?

Chytrá domácnost Tipy pro vytápění Plyn Teplo Moderní technologie

  • Moderní kotle běžně nabízejí hned několik způsobů, jak komunikovat s různými prvky chytré domácnosti.
  • Kotel je obvykle možné na dálku nejen zapnout či vypnout, ale také regulovat jeho výkon.
  • Informace o možnostech připojení kotlů vám poskytne výrobce či prodejce.

V praxi se většinou setkáte se třemi možnostmi regulace kotlů pomocí elektrických signálů. Moderní kotle často nabízejí možnost elektrického zapnutí a vypnutí, regulaci pomocí signálu 0–10 V a připojení dalších zařízení pomocí rozhraní Opentherm. Nejčastěji se takto regulují kotle plynové, elektronickou komunikací se již ale běžně regulují i kotle na tuhá paliva.

Signál zapnuto/vypnuto

Signál slouží k prostému zapnutí či vypnutí kotle. Fungují takto třeba jednoduché termostaty, které nepracují s regulací výkonu kotle.

Signál 0–10 V

Chytřejší termostaty a regulační prvky mohou využívat také analogový signál 0–10 V. Ten funguje tak, že řídicí elektronika kotle převede aktuální hodnotu napětí v signálu a podle něj upraví teplotu výstupní vody. Zkrátka čím větší je napětí, tím teplejší vodu kotel produkuje a topíte více.

Rozhraní Opentherm

Nové kotle často umožňují také komunikaci s dalšími zařízeními pomocí protokolu Opentherm. Jedná se o nezávislý standard datové komunikace, což je poměrně důležité – díky tomu totiž propojíte kotle s jakýmkoli termostatem nebo dalším zařízením, které jej podporuje. Protokol Opentherm umožňuje i různé pokročilé ovládání kotle, jako je třeba ekvitermní regulace nebo dálkové hlášení poruch či chyb. Záleží ale vždy na typu termostatu či dalšího připojeného zařízení, co z možností tohoto protokolu využije.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.