E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak na stínění oken?

Pořízením žaluzií, nepropustných závěsů nebo rolet zabráníte průchodnosti slunečních paprsků do interiéru.
Tato opatření neslouží jen pro vytvoření dokonalé tmy ke spánku, ale také k udržení příjemné teploty během horkých dnů.

Byt či dům můžeme před ostrými slunečními paprsky chránit zevnitř i z venku. Stínění zvenku zajistí různé typy žaluzií, okenic nebo markýz. Pořízení těchto doplňků je snadnější a efektivnější pro novostavby, kde se s nimi předem počítá. Některé se zabudovávají pod omítku a jejich instalace vyžaduje jisté stavební zásahy. Pokud jde o vnitřní opatření, která pravděpodobně zvolíte u stávajících nemovitostí, v nabídce jsou kromě již zmíněných rolet a žaluzií také nepropustné závěsy.

Látkové rolety

Pro ty, kdo hledají efektivní zastínění domácnosti v kombinaci s termoizolací, jsou látkové rolety ideální volbou. U kvalitních rolet se uvádí až 34 % úspora nákladů za vytápění. Roleta tedy poslouží jak v horkém létě, tak během zimy, kdy brání úniku tepla ven. Rolety z opravdu pevných textilních materiálů také snižují hladinu hluku pronikající z rušných ulic. Uvádí se, že až o 30 %. Výhodou rolet je jejich snadná instalace. Připevnit je lze na různé typy oken, dokonce i střešních. V případě atypického tvaru oken lze nechat vyrobit roletu na míru.

Venkovní žaluzie

Jedním z typů stínění, který může dům nejen efektivně chránit před sluncem, ale také ho esteticky doplnit, jsou venkovní žaluzie. Styl, barva a materiál záleží na typu budovy a cenových preferencích. Tyto žaluzie mohou díky regulaci slunečních paprsků, které dopadají přes den do oken, šetřit náklady na provoz klimatizace. Podle požadovaných vlastností by měl každý zvolit ideální typ žaluzií a konzultovat ho s odborníkem z vybrané výrobní firmy.

Vnitřní žaluzie

U tohoto typu stínění je tradičně na výběr z vertikálního nebo horizontálního typu. Vertikální žaluzie už dávno nepatří jen do kanceláří, na trhu jsou k dispozici v různém provedení a lze je umístit prakticky do všech interiérů kromě podkrovních. Nejklasičtější a doposud stále nejrozšířenější jsou horizontální typy žaluzií. Jejich ovládání je snadné a nevyžadují ani speciální údržbu. Po sklopení je lze setřít vlhkým hadrem nebo vysát pomocí malého nástavce od vysavače.

Kombinace různých typů stínění

V případě rodinných domů se často stává, že ne všechna okna vyžadují jednotný typ stínění. Ideální cestou je zde kombinace několika typů, které budou každému oknu sedět na míru. Podkrovní místnosti se střešními okny zastíní klasické horizontální žaluzie nebo textilní rolety. Velké skleněné plochy můžete pokrýt venkovními žaluziemi nebo vnitřními horizontálními. Stejně tak lze využít závěsy, stačí vybrat vhodnou tkaninu, která poskytne požadované stínění nebo jen zajistí soukromí během večerních hodin a rozsvíceného světla.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.