E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Co jsou to IFTTT služby?

Chytrá domácnost Tipy a triky
  • Jedná se o webové služby, které vám pomohou automatizovat různé činnosti v chytré domácnosti.
  • K jejich nastavení není nutné umět programovat, vyžaduje ale jisté znalosti práce se softwarem a logické myšlení.
  • Pomocí IFTTT služeb můžete automatizovat a ovládat prvky chytré domácnosti Google Home, Apple Homekit i Amazon Echo.

Jako IFTTT se označují speciální internetové služby, které mají za úkon nejrůznější automatizaci úloh. Využít je ale můžete nejen pro automatizaci softwaru – například archivaci příloh emailů – ale to pro nejrůznější propojení různých prvků chytré domácnosti. Označení IFTTT je anglická zkratka IF This Then That, která výstižně charakterizuje princip těchto služeb (jestliže je splněna podmínka, udělej něco).

Při tvorbě různých IFTTT propojení není nutné umět programovat, předpokládá se ale hlubší znalost jednotlivých služeb a logických principů. Na internetu můžete najít celou řadu takových služeb – vyzkoušejte třeba Ifttt.com nebo český Integromat.com. Ten je navíc velice názorný a srozumitelný.

Na internetu také najdete spoustu instruktážních článků, jak pomocí IFTTT cokoli propojit. Například je možné propojit chytrou meteostanici Netatmo s chytrými žárovkami (když se zhorší vzduch v místnosti, žárovka třeba varovně zabliká). Pokud si rádi hrajete a máte logické myšlení, služby IFTTT vyzkoušejte. Hraní s nimi je návykové a není zde moc co pokazit.

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.