K ukládání nastavení a správnému fungování využíváme soubory cookies. Používáním webu s jejich používáním souhlasíte. Více o cookiesNapište nám

Se svým dotazem nebo problémem můžete
kontaktovat našeho E.ON Rádce,
který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*

Poraďte se s námi osobně

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem v Brně nebo Českých Budějovicích. Pokud uvedete své číslo, můžeme vše probrat také telefonicky.

*
*
*
*

Odborní garanti sekce

40

Komu pomůže kotlíková dotace v roce 2017?

Témata

 • Dotační program na výměnu kotlů (kotlíkové dotace) je vhodný zejména pro rodinné domy.
 • Kotlíkové dotace pokračují i v roce 2017, žádosti se budou podávat elektronicky.
 • Kotlíková dotace může pokrýt 70 – 85 % investičních nákladů, které jsou uznatelné až do výše 150 000 Kč.
 • Dotace na kotle rozdělují kraje - způsob podání žádosti se může v jednotlivých krajích drobně lišit.
 • O kotlíkové dotace je velmi velký zájem.

Na výměnu starých kotlů na tuhá paliva za moderní zdroje tepla je v roce 2017 k dispozici 3,4 miliardy korun. Nově již není pro získání dotace nutné provádět takzvaná "mikroenergetická opatření" - tedy například výměnu oken či dveří nebo zateplení stropu. Pokud však žadatel některá z těchto opatření provede, může získat další podporu ve výši 20 000 nebo 40 000 Kč.

Díky kotlíkové dotaci je možné získat kvalitní ekologické vytápění za výhodou cenu. Pomůžete navíc celé sousedské komunitě, která jinak musí vdechovat prachové částice a další škodlivé exhalace, vznikající nedokonalým spalováním uhlí nebo dokonce odpadu.

Kotlíková dotace zvýhodňuje postižené oblasti

Kotlíková dotace ukončuje pracné plnění kýblů a ruční přikládání. Stárnoucí kotel vyměníte za nízko-emisní a automatizované zařízení na biomasu, plynový kondenzační kotel, nebo tepelné čerpadlo. Moderní ekologická zařízení díky pravidelným kontrolám snižují riziko otravy oxidem uhelnatým a spotřebují méně paliva .

Domácnosti svým vytápěním prokazatelně ovlivňují kvalitu venkovního ovzduší, přinejmenším v nejbližším okolí. Nebezpečné emise nejčastěji produkují právě rodinné domy, které jsou postavené nízko, takže vypuštěné látky nemají dostatečný prostor pro rozptyl. Kotlíková dotace ve zvláště postižených oblastech bývá vyšší - obyvatelé těchto regionů získají navíc bonus ve výši 7500 Kč.

Kotlíková dotace 2017 startuje v krajích

O rozdělování kotlíkových dotací rozhodují jednotlivé kraje, které spustí příjem žádostí nejspíš už počátkem roku 2017. Pokud začnete s řádnou přípravou již nyní, získáte náskok! V rámci kotlíkové dotace totiž musíte splnit určité podmínky. Vyplňte žádost, přidejte povinnou dokumentaci (například energetický posudek) a pamatujte, že náročné montáže provádějí pouze odborníci.

TIP

Navštivte naše poradenské centrum, abychom probrali možnosti energetických a finančních úspor osobně! Častým tématem našich konzultací jsou rekonstrukce domů, kvalitní osvětlení a vytápěcí systémy, nebo právě dotační programy.

Kotlíková dotace pokryje až 80 % investičních nákladů

V rámci kotlíkové dotace je podporovaná také nejvyšší třída kotlů na tuhá paliva, která musí splňovat poměrně přísné parametry. Pokud chcete kotlíkové dotace využít na levné zařízení, dobrou volbou jsou například plynové kondenzační kotle .

Propočítejme možné úspory na ukázkovém příkladu. Jistá pražská domácnost doposud ručně přikládala a postaru spalovala uhlí, a tím znečišťovala vzduch. Kotlíková dotace 2017 motivuje rodinu, aby koupila značkový vytápěcí systém a včetně stavebních úprav celkem utratila rovných 150 000 Kč. Praha patří mezi prioritní, obzvláště znečištěná města. Domácnost získá zpátky 80 % svojí investice, to znamená 120 000 Kč.

RADA

Podrobné informace získáte prostřednictvím specializovaného webu a na bezplatné zákaznické lince 800 77 33 22.

 

Mohlo by vás také zajímat

 • Kolik peněz a energie ušetří LED žárovky?

  Moderní LED žárovky spotřebují oproti starým baňkám jenom zlomek elektřiny.

  61
  Více
 • Jak zajistit topení levně?

  Pokud chcete topit levně, zabezpečte unikající energii kvalitní izolací a zvažte kondenzační kotel.

  59
  Více
 • Jakou dobu návratnosti má kondenzační plynový kotel?

  Kondenzační plynový kotel může ušetřit svoji cenu za 3 roky.

  47
  Více
Zpět na hlavní kategorii

Mrzí nás, že vám naše rada nepomohla.

Se svým dotazem nebo problémem můžete kontaktovat
našeho E.ON rádce, který vám zdarma odpoví.

*
*
*
*