E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Kdo nejlépe využije virtuální baterii?

Úspory elektřiny Fotovoltaika Alternativní energie Moderní technologie

  • Virtuální baterii využijí provozovatelé malých střešních solárních elektráren.
  • Solární elektrárna musí být připojená k elektrické distribuční soustavě.
  • Pokud chcete využívat virtuální baterii, musíte být zákazníkem E.ONu a ten vám taky elektrárnu instaluje.
  • Služba virtuální baterie je sice zpoplatněná, náklady se vám nicméně vrátí v efektivnějším provozu solární elektrárny.

Virtuální baterie funguje stejně jako běžný elektrický akumulátor. Prostě si do ní „schováte“ elektřinu vyrobenou přes den v domácí solární elektrárně, abyste ji spotřebovali později, třeba večer.  Na rozdíl od běžné baterie ale ta virtuální funguje tak, že si elektřinu z fotovoltaických panelů skladujete přímo v elektrické distribuční síti. Nemusíte proto mít doma drahý akumulátor, ale zároveň při provozu svojí solární elektrárny využíváte všechny výhody akumulace energie. Pokud vás virtuální baterie zajímá, přečtete si náš podrobnější článek, nebo rovnou navštivte náš web, na kterém se právě solárním technologiím věnujeme.

Kdo využije virtuální baterii?

Virtuální baterie určitě bude zajímat především majitele domácích solárních elektráren. Dobře totiž řeší jednu celkem nepraktickou vlastnost výroby elektřiny ze slunce – největší objem energie se vyrobí přes den, kdy ji ale tolik nepotřebujeme.  Virtuální baterie tuhle drobnou nepříjemnost překonává tím, že umožňuje časově oddělit výrobu elektřiny a její spotřebu.

TIP

Ušetřete díky energii ze slunce. Spočítejte si kolik můžete s vlastním solárním systémem ušetřit. Navrhneme vám solární systém na míru, nainstalujeme jej a navíc vám pomůžeme se získáním dotace až 170 000 Kč.

Pokud chcete využívat výhody virtuální baterie, vaše solární elektrárna musí být připojená k distribuční síti elektřiny. To můžeme zajistit jen pro zákazníky, kterým jsme solární elektrárnu sami instalovali. Musíme si totiž být jistí, že je z technického hlediska všechno úplně bez nejmenší chybičky.    

Kdo naopak virtuální baterii asi nevyužije

Jak jsme si právě řekli, vaše solární elektrárna musí být připojená k distribuční síti, abyste virtuální baterii mohli vůbec začít využívat.  Tuto službu tím pádem nevyužijí provozovatelé solárních elektráren v ostrovním režimu (nejsou k elektrické síti připojené).

Nemá smysl ani v případě, že elektřinu z fotovoltaiky využíváte jenom pro ohřev vody. V takovém případě ji totiž ani nepotřebujete. Pokud je systém správně navržený, funguje s nejvyšší možnou energetickou i ekonomickou efektivitou.

TIP

Pojďte s námi změnit svět. Soutěž E.ON Energy Globe každoročně oceňuje nejlepší projekty a nápady, které pomáhají šetřit přírodu i energii. Můžete v ní hlasovat a vyhrát hodnotné ceny, anebo rovnou přihlásit nějaký svůj projekt. Více na webu E.ON Energy Globe.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.