E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jaký je princip decentrální neboli lokální rekuperace?

Teplo Plyn Životní prostředí Moderní technologie Investice

  •  Rekuperace funguje centrálně a decentrálně (nazývaná též lokální rekuperace).
  •  Decentrální rekuperace nasává venkovní čerstvý vzduch, který prochází naplněným akumulátorem a přebírá nastřádanou energii.

  • Tradiční rekuperace předává vydýchané teplo čerstvému vzduchu v centrální jednotce, která velmi vzdáleně připomíná jakési „plíce“. Tady se sbíhá potrubí, jež vede celým domem a možná asociuje „dýchací soustavu“.
  • Decentrální rekuperace žádnou hlavní jednotku mít nemusí. V obvodových zdech může být instalováno několik trubic, které velmi vzdáleně připomínají zvětšené póry pokožky. Když některá lokální rekuperace přestane fungovat, stále ještě mohou pracovat a vnitřek objektu větrat další jednotky.
RADA

Pokud platíte za vytápění desetitisíce korun ročně, nejdříve zateplete. Ovšem důkladné stavební úpravy vyžadují individuální projekt na míru, protože záleží na mnoha místních podmínkách. Víte co? Využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně, rádi vás uvidíme! Chceme, abyste bydleli levněji a přitom komfortně, zkrátka podle svých představ.

1.

Lokální (decentrální) rekuperace ve 3 krocích

  1. Lokální rekuperace vysává z domu vydýchaný vzduch. Odpadním plynům odebírá jejich teplo, které dočasně uschovává v akumulátoru.
  2. Po naplnění tepelného zásobníku dojde ke změně. Decentrální rekuperace nasává zvenčí čerstvý vzduch, který prochází naplněným akumulátorem a přebírá nastřádanou energii.
  3. Po vyčerpání tepelného zásobníku dochází opět ke změně. Lokální rekuperace vysává zevnitř použitý vzduch, přičemž plní akumulátor získanou energií, a tak dále stále dokola…
TIP

Centrální nebo decentrální rekuperace vzduchu sluší nízkoenergetickému, nebo rovnou pasivnímu domu, který pořídíte levně. Kompletní hrubá dřevostavba stojí od 980 000 Kč včetně DPH a veškerých prací! Nějaký háček čekáte marně. Užitková plocha zabírá 93 m2 a stavba trvá 3 měsíce.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.