E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Kde se vzdělat v ekologickém stavitelství?

Životní prostředí Kutil Stavební úpravy

  • Nejvíce informací o ekologickém stavitelství najdete na webech příslušných neziskových organizací a firem.
  • Firmy či spolky často pořádají různé konference a přednášky.
  • Praktické postupy si můžete na vlastní oči, uši a ruce vyzkoušet na specializovaných workshopech.

Ekologické (přírodní) stavitelství usiluje o to, aby stavby i provozování domů měly co nejšetrnější vliv na životní prostředí. Při stavbě domů se v něm tak místo průmyslových zdrojů používají místní a přírodní materiály, jako jsou dřevo, hlína, nepálené cihly, sláma, kámen nebo například i konopí.

Ekostavby si získávají čím dál větší oblibu. Také herec Jaroslav Dušek, proslulý nejen svým hereckým talentem, ale také alternativním životním stylem, si vlastníma rukama postavil dům ve stylu Superadobe. Tento ekodům se staví z pytlů hlíny, které se kladou na sebe do tvaru rotundy.

Zajímá vás ekologické bydlení? Rádi byste se dozvěděli více nebo vyrazili na workshop? Našli jsme pro vás seznam spolků a akcí, u nichž se můžete o ekostavbách dozvědět více:

  • Ekovesnice – Spolek Ekovesnice nabízí poradenství, přednášky, kurzy a workshopy o ekologickém bydlení. Podívejte se na kalendář akcí nebo sledujte Facebook.
  • Slamák.info – Na webu najdete informace o tom, jak stavět, a dále kontakty na řemeslníky, poradenství a workshopy.
  • Pelíšky.org – Nejedná se přímo o ekostavby, web však nabízí pomoc a poradenství těm, kdo chtějí bydlet v přírodě a dostupně.
  • Přírodní stavitel Patrik Fojt staví přírodní domy na zakázku už 20 let, podílel se také například na stavbě zmíněného domu Jaroslava Duška.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.