E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Co je to šedá voda?

Voda Odpad

  • Jako šedá voda se označuje odpadní voda z kuchyně a koupelny. Nikoli však odpadní voda z toalety.
  • Šedou vodu je obvykle možné dobře čistit a znovu využívat.
  • Odpad z toalet (ale třeba i kuchyňských drtičů odpadků) se označuje jako černá voda.

Šedou vodou označujeme splaškové odpadní vody, které neobsahující fekálie a moč. Tuto vodu lze upravit a využít jako vodu provozní (takzvanou bílou vodu) například pro splachování záchodů nebo zalévání zahrad. Recyklací šedé vody můžete šetřit vodu pitnou a zároveň výrazně ušetřit na vodném a stočném. Do šedé vody patří voda z kuchyní, myček, praček, umyvadel, van a sprch. Nezaměňujte šedou vodu za dešťovou vodu, která je přírodním zdrojem.

Podle odborníků pochází zhruba 75 % šedé vody ze sprch a van, 15 % z praní prádla a 10 % z umyvadel. Nejméně biologicky zatížená je voda ze sprchování. Šedou vodu je ale nutné před dalším použitím upravit tak, aby v ní nedocházelo k růstu bakterií, které by jinak mohly způsobit problémy v potrubí a zápach.

Na trhu existují kompaktní čistírny šedých vod pro rodinné i bytové domy. V rámci dotačního programu Dešťovka si lze zažádat o dotaci na využití přečištěné odpadní vody, získat můžete až 105 tisíc korun.

TIP

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář pro zadání dotazu.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.