E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jaká je kvalita vyčištěné vody z domácí čističky odpadních vod?

Voda Životní prostředí Moderní technologie

  • Vyčištěnou vodu z ČOV lze znovu použít třeba na zavlažování stromů a keřů.
  • Pokud chcete vodu z čističky využívat k zalévání zeleniny, musí mít desinfekční UV lampu.
  • Pozor na bezchybný provoz čističky a kuchyňské chemikálie.

Domácí čistička odpadních vod funguje aerobně biologickým způsobem, což v praxi znamená, že rozkládá nečistoty díky mikroorganismům, živených kyslíkem. Čistící proces se dělí do tří fází. V první fázi dojde k hrubému předčištění, kdy se od odpadní vody oddělí hrubé nečistoty. Následně se proces přesune do druhé nádoby, kde se aerobně vyčistí a oddělí kal. V závěru se kal a vyčištěná voda odčerpá do předem určeného zásobníku. Vyčištěnou vodu lze také vsakovat nebo vypouštět do vodního toku.

Chcete zalévat zeleninu? Budete potřebovat desinfekční modul

Při spojení domácí čističky odpadních vod s nádrží na vyčištěnou vodu, je možné odpadní vodu využívat dál. Vyčištěnou vodu z čističky je vhodné zužitkovat třeba na zavlažování zahrady. Doporučuje se ji ale využívat pouze k zalévání trávníku, stromů a okrasných dřevin. Pro zavlažování zeleniny, která slouží ke konzumaci, naopak tato voda vhodná není. Mnoho výrobců ale nabízí desinfekční modul, který vyčištěnou vodu pomocí UV lampy zbaví zbytkových mikroorganismů. V takovém případě pak můžete vodu využívat i k zalévání plodin, které budete jíst.

TIP

Stavíte, či opravujete dům? Zajímá vás problematika úspor energií, solárních technologií, tepelných čerpadel, nebo prostě chcete ušetřit náklady na elektřinu či plyn? Zkuste telefonickou či emailovou konzultaci s našimi energetickými poradci. Konzultace jsou zdarma. Více informací se dozvíte na našich stránkách Energetického poradenství, kde také najdete kontaktní formulář pro zadání dotazu.

Kvalita vyčištěné vody v domácí čističce závisí hlavně na jejím bezproblémovém provozu. Každá čistička pro svůj bezchybný chod potřebuje nějaký čas na zapracování a pokud možno i stálý přísun potravy pro bakterie – znečištěné vody. Pozor také, pokud je někdo v domácnosti nemocný a užívá nějaké léky. V takovém případě raději vodu z čističky nevyužívejte a nechte ji vsáknout nebo odveďte do dešťové kanalizace. Rovněž se vyplatí nepoužívat agresivní domácí chemii, která by mohla bakterie v čističce zbytečně hubit.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.