E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON.
Poradí s úsporou energiešetrnou dopravou a mnoha dalšími záležitostmi. 

Jaká je kvalita vyčištěné vody z domácí čističky odpadních vod?

  • Vyčištěnou vodu z ČOV lze znovu použít třeba na zavlažování stromů a keřů.
  • Pokud chcete vodu z čističky využívat k zalévání zeleniny, musí mít desinfekční UV lampu.
  • Pozor na bezchybný provoz čističky a kuchyňské chemikálie.

Domácí čistička odpadních vod funguje aerobně biologickým způsobem, což v praxi znamená, že rozkládá nečistoty díky mikroorganismům, živených kyslíkem. Čistící proces se dělí do tří fází. V první fázi dojde k hrubému předčištění, kdy se od odpadní vody oddělí hrubé nečistoty. Následně se proces přesune do druhé nádoby, kde se aerobně vyčistí a oddělí kal. V závěru se kal a vyčištěná voda odčerpá do předem určených nádob. Vyčištěnou vodu lze také vsakovat nebo vypouštět do vodoteče.

Chcete zalévat zeleninu? Budete potřebovat desinfekční modul

Při spojení domácí čističky odpadních vod s nádrží na vyčištěnou vodu, je možné odpadní vodu využívat dál. Vyčištěnou vodu z čističky je vhodné zužitkovat třeba na zavlažování zahrady. Doporučuje se ji ale využívat pouze k zalévání trávníku, stromů a okrasných dřevin. Pro zavlažování zeleniny, která slouží ke konzumaci, naopak tato voda vhodná není. Mnoho výrobců ale nabízí desinfekční modul, který vyčištěnou vodu pomocí UV lampy zbaví zbytkových mikroorganismů. V takovém případě pak můžete vodu využívat i k zalévání plodin, které budete jíst.

EON_Pict_Thermometer_96x96
TIP

Využijte naše poradenská centra, abychom probrali úspory energie společně a osobně, rádi vás uvidíme! Chceme, abyste bydleli levněji a přitom komfortně, zkrátka podle svých představ.

Kvalita vyčištěné vody v domácí čističce závisí hlavně na jejím bezproblémovém provozu. Každá čistička pro svůj bezchybný chod potřebuje nějaký čas na zapracování a pokud možno i stálý přísun potravy pro bakterie – znečištěné vody. Pozor také, pokud je někdo v domácnosti nemocný a užívá nějaké léky. V takovém případě raději vodu z čističky nevyužívejte a nechte ji vsáknout nebo odveďte do dešťové kanalizace. Rovněž se vyplatí nepoužívat agresivní domácí chemii, která by mohla bakterie v čističce zbytečně hubit.         

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Odborní garanti
E.ON Rádce

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.