E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Kolik energie a peněz ušetří inteligentní domácnost?

Moderní technologie Spotřebiče Elektřina Rodinný rozpočet Teplo
  •  Chytré a pohodlné řízení domácnosti na dálku.
  •  To nabízejí prodejci inteligentní domácnosti představující komfortní a pohodlný způsob moderního bydlení. Stačí vytáhnout z kapsy chytrý  telefon  se  speciální aplikací a připojením k internetu a máte vše pod kontrolou.
  •  Kdykoli můžete vypnout domácí spotřebiče, topení nebo osvětlení, ušetříte tím peníze za energie.

Inteligentní domácnost zachrání tisíce korun ročně

Můžete na to jít velmi chytře. Nemusíte topit, když doma nikdo není anebo si naopak zapnete topení, když se budete chtít vrátit do příjemně vyhřátého bytu. „Smart home“ čili inteligentní domácnost vás přivítá tak, jak ji jediným dotykem odkudkoli nastavíte.

Propočítejme na modelovém příkladu, kolik energie a peněz můžete ušetřit. Průměrný tuzemský byt ročně spotřebuje přibližně 8 333 kilowatthodin tepla. Pokud majitelé vypnou topení, zatímco jsou v zaměstnání, mohou za příznivých okolností (v domě s malou tepelnou setrvačností, například ve dřevostavbě) ušetřit zhruba čtvrtinu energie. Při vytápění zemním plynem potom inteligentní domácnost ušetří zhruba 3 000 Kč ročně. Přitom kotel opět začne vytápět, jakmile dáte povel přes svůj mobilní telefon, takže přijdete do prohřátého interiéru.

Záleží vám na životním prostředí? Začnete využívat zelenou elektřinu od E.ONu. Zelená elektřina je vyrobená výhradně z obnovitelných zdrojů primárně od českých výrobců. A navíc je o deset procent levnější, takže s elektřinou z obnovitelných zdrojů dokonce ušetříte!