E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON.
Poradí s úsporou energiešetrnou dopravou a mnoha dalšími záležitostmi. 

Co je internet věcí?

Elektřina Moderní technologie Spotřebiče

  •  Inteligentních technologií s označením „smart“ přibývá.
  •  Dohromady tvoří síť, která rozšiřuje internet počítačů do takzvaného internetu věcí.

Technologický vývoj lze stěží zastavit. V 19. století jsme stroje učili pracovat, o století později se již učily samostatně "myslet" a ve 21. století se učí "chápat" člověka nebo jiný stroj, aby mohly adekvátně reagovat a plnohodnotně spolupracovat. A nejde přitom jenom o stolní počítače a notebooky, které prostřednictvím kabelů a bezdrátových signálů tvoří tradiční internet.

Internet věcí propojuje různá zařízení a domácí spotřebiče a moderní elektroniku. To vše, tedy chytré telefony, hodinky nebo třeba žaluzie patří do jednoho systému, který ovládáme na dálku prostřednictvím řídících programů a aplikací uložených například v tabletu s připojením k internetu. Potřebujete zapnout "chytré topení" na dálku? S vhodnou mobilní aplikací v chytrém telefonu a nějakou tou chytrou krabičkou to už dnes není žádný problém.

EON_Pict_Thermometer_96x96
RADA

Chytrou domácnost jsme zadarmo půjčili stovce zájemců, aby optimalizovali svoje výdaje během topné sezóny, vyzkoušeli si internet věcí v běžném životě a popsali nám svoje zkušenosti. Sledujte projekt Energie pod kontrolou na našem Facebooku.

Internet věcí propojí vše na elektřinu

Internet věcí se uplatní v elektronice, průmyslu, zdravotnictví i automobilismu. Propojit lze veškerá zařízení, která ke svému provozu potřebují elektrickou energii, jako je například chladnička, pračka, světla, ale také třeba automobil.

 

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Odborní garanti
E.ON Rádce

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Poraďte se s energetickým poradcem

Domluvte si konzultaci s energetickým poradcem. Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.