E.ON Rádce

S úsporami energií, chytrou domácností nebo ekologickou dopravou rádi poradíme všem

Co je internet věcí?

Elektřina Moderní technologie Spotřebiče
  •  Inteligentních technologií s označením „smart“ přibývá.
  •  Dohromady tvoří síť, která rozšiřuje internet počítačů do takzvaného internetu věcí.

Technologický vývoj lze stěží zastavit. V 19. století jsme stroje učili pracovat, o století později se již učily samostatně "myslet" a ve 21. století se učí "chápat" člověka nebo jiný stroj, aby mohly adekvátně reagovat a plnohodnotně spolupracovat. A nejde přitom jenom o stolní počítače a notebooky, které prostřednictvím kabelů a bezdrátových signálů tvoří tradiční internet.

Internet věcí propojuje různá zařízení a domácí spotřebiče a moderní elektroniku. To vše, tedy chytré telefony, hodinky nebo třeba žaluzie patří do jednoho systému, který ovládáme na dálku prostřednictvím řídících programů a aplikací uložených například v tabletu s připojením k internetu. Potřebujete zapnout "chytré topení" na dálku? S vhodnou mobilní aplikací v chytrém telefonu a nějakou tou chytrou krabičkou to už dnes není žádný problém.

Chytrou domácnost jsme zadarmo půjčili stovce zájemců, aby optimalizovali svoje výdaje během topné sezóny, vyzkoušeli si internet věcí v běžném životě a popsali nám svoje zkušenosti. Sledujte projekt Energie pod kontrolou na našem Facebooku.

Internet věcí propojí vše na elektřinu

Internet věcí se uplatní v elektronice, průmyslu, zdravotnictví i automobilismu. Propojit lze veškerá zařízení, která ke svému provozu potřebují elektrickou energii, jako je například chladnička, pračka, světla, ale také třeba automobil.

 

Zeptejte se nás

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.