E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jak chránit přírodu?

Životní prostředí Odpad Teplo Moderní technologie Investice

  •  Většinu průmyslové a zemědělské práce aktuálně vykonávají stroje, poháněné energií z fosilních paliv.
  •  Nerostné bohatství, které vznikalo miliony let hluboko pod zemí, poměrně rychle spalujeme a vypouštíme do ovzduší.
  •  Nižší spotřeba energií je dobrou cestou, jak chránit přírodu. Pokračovat můžeme tříděním a recyklací odpadů.

Přijatelnou investici vyžaduje kondenzační plynový kotel, který lépe využívá tepelnou energii a snižuje spotřebu plynu. Relativně dražší je takzvaný pasivní dům, který ale oproti běžné zástavbě zlevňuje vytápění na desetinu a stojí od 1,5 milionu korun včetně DPH.

RADA

Existuje mnoho způsobů a jejich kombinací, jak šetřit přírodu. Nenuťte se do životního stylu, kterému sami nevěříte. Vyberte si cestu, která odpovídá vašim zkušenostem a vaší osobní filosofii.

Jak chránit přírodu před odpady

Asi 300 kilogramů. Tolik zbytků a použitých materiálů vyprodukuje ročně průměrný obyvatel České republiky. Leccos vyhodit prostě musíme, ale jak chránit přírodu? Třiďme odpad , aby nekončil na skládkách a jeho další zpracování stálo minimum energie. Ve svojí domácnosti vyčleňte místo, kam postavíte obyčejné krabice nebo speciální, do přihrádek rozčleněné koše. Zvlášť vyhazujte bioodpad (například zbytky jídel rostlinného původu), papír, sklo, plast a v ideálním případě separujte také nápojové kartony. Pokyny pro třídění jsou popsané na barevných veřejných kontejnerech, které využívá přibližně 70 % obyvatel České republiky.

Jak chránit přírodu, když umýváme nádobí, vytíráme podlahu a čistíme toaletu? Vyzkoušejte ekologickou drogerii . Cenově může vyjít stejně jako tradiční čisticí prostředky, ale neobsahuje ropné produkty a škodliviny, je rychle biologicky rozložitelná a šetří lidské zdraví. Nevysušuje pokožku a nezatěžuje dýchací cesty, ačkoli svojí účinností uspokojí běžné domácí potřeby. Aneb ještě lépe použijte ocet, sodu, mikrovláknovou utěrku a teplou vodu.

Upřednostňujme produkty, které jsou na více použití a posléze recyklovatelné . Místo „igelitek“ používejte ekologické tašky. Bývají vyrobené z pevných materiálů (například bavlny, juty, konopí) a mívají také zajímavý design, vytvořený pomocí přírodních barviv. Zdánlivě šíleným nápadem, jak šetřit přírodu, je nesplachující toaleta. Ekologický záchod sice nepotřebuje vodu, kanalizaci ani žádnou „umělou“ chemii, ale přesto nezapáchá a výsledný produkt můžete použít na přihnojení stromů nebo trávníků.

TIP

V programu Benefit můžete získávat až 1 500 Kč ročně za to, že snížíte svoji spotřebu elektřiny! Ušetříte díky nižšímu vyúčtování, přivyděláte si bonusovou odměnou a méně zatížíte životní prostředí.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.