E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak funguje ekologické zemědělství?

Životní prostředí Odpad Veřejný sektor Etika

  •  Ekologické zemědělství bere ohled na životní prostředí a práva zvířat.
  •  Kvalitní rostlinné a živočišné produkty vznikají bez umělých hnojiv, syntetických chemikálií a hormonálního dopingu.
  •  Ekologické zemědělství získává na popularitě prostřednictvím farmářských trhů, ekofarem a biofarem. 

Ekofarmy jsou každoročně kontrolovány podle pravidel Evropské unie . Kdo vyhoví kritériím, může svoje produkty označovat světlezeleným logem, na kterém je silueta listu zobrazena 12 hvězdami. Na vybraných tuzemských výrobcích najdete označení „BIO - produkt ekologického zemědělství“, podbarvené zeleným šrafováním („biozebra“). České Ministerstvo zemědělství provozuje veřejně přístupný registr ekologických podnikatelů, aktualizovaný na základě přísných kontrol.

Ekologické zemědělství aneb žádná „umělá chemie“

Chemické látky a reakce jsou samozřejmě přirozenou součástí našich organismů. Ekologické zemědělství nepoužívá průmyslově vyrobené urychlovače, jako jsou „umělé“ postřiky, ale přírodní hnojivo, které nejlépe vyživuje dlouhodobě zdravou a úrodnou půdu. Namísto masových velkochovů nechává hospodářským zvířatům dostatek slunečního světla, čerstvého vzduchu a výběhu. Také krmivo musí pocházet z ekologické produkce.

Ekologické zemědělství má jasné výhody

  • Upřednostňuje kvalitu před kvantitou.
  • Je zakořeněné v místní ekonomice.
  • Je šetrnější k životnímu prostředí.
  • Kultivuje půdu a dopřává lepší životní podmínky zvířatům v „živočišné výrobě“.
RADA

Koupí zahraničních biopotravin sice podpoříte ekologické zemědělství, ale pravděpodobně za cenu nákladní dopravy, která klade velké nároky na životní prostředí. Podpořte raději místní produkty.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.