E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Jak funguje ekologický záchod (toaleta)?

Odpad Životní prostředí Voda

  •  Ekologický záchod nepotřebuje vodu, kanalizaci ani žádnou „umělou“ chemii a přitom nezapáchá.
  •  Nemusíte řešit stavební úpravy a počáteční investici pravděpodobně ušetříte provozními úsporami.
  •  Ekologická toaleta stojí od 2 000 Kč (pouhé separační vložky, oddělující tekuté a tuhé výměšky) do 42 000 Kč (včetně odvodů a případně tak  podzemní nádoby). Snižuje účet za vodné, stočné i konvenční čisticí prostředky.

Ekologický záchod není kadibudka

Klidně zaplašte vidinu dřevěné latríny, která musí stát daleko od posledního obydleného domu. Moderní ekologický záchod nevadí ani v domácnosti, protože netrápí čichové buňky. Odděluje tuhé a tekuté výměšky, tudíž výkaly vyschnou a nesmrdí. Ekologická toaleta nepotřebuje splachování, což znamená úsporu zhruba čtvrtiny vody v domácnosti.

Naplněný kyblík může vážit kolem 15 kilogramů. Čtyřčlenné domácnosti obvykle stačí, když ekologický záchod vysypává jednou měsíčně, ale k dostání jsou také větší systémy, které vydrží bez vyprázdnění celý rok. Obsah můžete zakopat na zahradě, nebo zkompostovaným materiálem pohnojit stromy a trávník (nikoli zeleninovou zahradu). Nejmodernější ekologická toaleta zahajuje kompostování už uvnitř boxu.

RADA

Většina ekologických toalet odděluje moč, přičemž sedět musejí i muži. Bývá totiž nutné zatížit prkénko, a tím otevřít zadní záklopku, kudy výkaly odcházejí do patřičných míst. Ekologická toaleta pojme také papír. Kbelík vycpěte kompostovacím pytlem, abyste nemuseli čistit jeho vnitřní stěny.  

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.
Zavřít

Usnadněte si život s aplikací Energie24

Vyřiďte své požadavky ihned z Vašeho mobilu.