E.ON Rádce

Rádi vám poradíme s úsporami energií a ekologií

Co je E.ON Rádce?

E.ON Rádce slouží jako poradna pro zákazníky i nezákazníky společnosti E.ON. Poradí vám mimo jiné s úsporami energiešetrnou dopravou a chytrou domácností

Často hledaná témata:

Jak skladovat dešťovou vodu?

  • Přestože dešťová voda nemůže nahradit pitnou vodu, nabízí se několik možností, jak ji lze efektivně využít v domácnosti nebo na zahradě.
  • Poslouží na splachování WC nebo na praní a zalévání.
  • Jejím používáním šetříte nejen přírodu, ale také svoji peněženku.

Využívat dešťovou vodu v zahradě či v domácnosti znamená instalovat přiměřeně velkou nádrž, v níž se bude zachycená voda skladovat. Levnější a častější variantou jsou nadzemní nádrže a nádoby, pokud vám ale jde o kvalitní uchování vody, dejte přednost těm podzemním. Ty drží vodu ve stabilní teplotě a nepropouštějí světlo, které podporuje množení mikroorganismů. Povrchové nádrže slouží zejména pro krátkodobé uskladnění dešťové vody, vhodné pro zalévání zahrad. Cisterny umístěné ve sklepě domu nebo pod zemí bývají součástí celého systému, který přivádí dešťovou vodu do domu. Tu je pak možné využít třeba na splachování toalet.

Dešťovou vodu neuchovávejte příliš dlouho

Dešťová voda by neměla být skladována příliš dlouho. Například během letních dovolených, kdy jste mimo domov, je lepší nádrž zcela vyprázdnit. Po vašem návratu už by voda stejně mohla být zkažená a nepoužitelná. Při vyprázdnění nádrže je dobré myslet i na přívodní potrubí, jež je třeba vyčistit. V nepoužívaných trubkách by se za nějaký čas množily bakterie.

Venkovní nádrže, které slouží ke sběru vody jen na zavlažování zahrady, nepotřebují speciální filtraci, ale i v tomto případě je důležité zabezpečit nádobu tak, aby do ní nepadalo listí a jiné nečistoty.

Kontaktujte nás se svým konkrétním dotazem

Napište nám

Vaše dotazy nás zajímají a naši specialisté Vám rádi zdarma a nezávazně poradí.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.

Domluvte si konzultaci

Po odeslání Vašich údajů se s Vámi spojí jeden z našich specialistů a pomůže Vám s Vaším problémem. V případě potřeby lze domluvit také osobní konzultaci.

Informace o zpracování Vašich osobních údajů, včetně způsobu podání námitky, jsou uvedeny v sekci Ochrana osobních údajů.